alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Ayakkabı Boyası
Ayakkabı Boyası
12

Ayakkabı Boyası

Cilalı veya krem formatında ve değişik renklerde üretilen, ayakkabılara bakım yapmak ve görüntüsüne yenilik katmak amacıyla üretilmiş olan boyalara ayakkabı boyası denir.

Ayakkabı boyası birçok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir,

 • Cilalı veya krem şeklinde olurlar.

 • Ayakkabıyı parlatmaya yarar.

 • Ayakkabı dış etkenlerden korur.

 • Ayakkabının görünüşünü yeniler.

 • Ayakkabının ömrünü uzatır.

 • Ayakkabıdaki kusurları örtmede yardımcı olur.

Ayakkabı Boyası Çeşitleri

Nubuk Boyası : Tüyleri kısa ve tok bir görüntüye sahip olan, süetin derileşmiş formatında üretilen, kadifemsi kumaşlardan yapılan ayakkabıların boyama ve bakımı için üretilmiş olan özel tür boyalara nubuk boyası denilmektedir. Tüm deri ayakkabı çeşitlerinde olduğu gibi nubuk ayakkabılar da özel bir bakım gerektirmektedir.  Nubuk deri ve ayakkabıların özel üretilen silgi ve sünger ile temizliği yapılabilmektedir. Ayakkabı kalıpları ise yine nubuk ayakkabı bakımında önemli bir yer tutmaktadır. Nubuk ayakkabılar herhangi bir boya ile boyanamaz. Nubuk ayakkabılar için özel üretilmiş nubuk boyalar ile boyama işlemi yapılır.

 

Deri ayakkabıların belirli bakımları ve boyası yapılması gerekmektedir. Bu da ancak özel deri aksesuarları için üretilmiş boyalar ile yapılabilir. Deri ayakkabılar deri boyası ile boyanırsa ürünün orijinal rengi korunmuş olmaktadır.  

 

Süet boyaları, süet ayakkabıların bakımı ve ayakkabı boyası ihtiyacı için üretilmiş bir boya çeşididir. Diğer klasik ayakkabılar gibi boyanmaktadır.

 

Ayakkabı Boyası Fiyatları

Nubuk ayakkabıların boyaması ön hazırlık gerektirmektedir. Boyama yapılacak ürünün üstünde olabilecek toz ve kirler nubuk fırçası ve süngeri ile ön hazırlık olarak temizlenmelidir. Islak nubuk yüzeyler boya tutmaz. Boyama işleminden önce kuruması gerekmektedir. Boya sürülen sünger ile ince katmanlar halinde, dairesel bir şekilde boyama işlemi yapılır. Boya kuruduğu anda tekrar yüzeyin üzerinden sünger geçilmemelidir. Bu işlem kötü bir görüntü oluşmasına sebep olacaktır. Ayakkabının kuruması ve bu işlemden sonra kullanılması gerekmektedir. Oda sıcaklığına ve mevsime göre kuruma işlemi süre bazında değişkenlik gösterecektir. Nubuk ayakkabılar sık giyilmesi halinde, haftada bir kez nubuk boyası ile boyanmalı ve bakımı ihmal edilmemelidir. Tüm bu işlem ve bakımlar ayakkabının ömrünü uzatacaktır.

 

Mat ayakkabılar ise ayakkabıya cila uygulaması yapılmalıdır. Cila kullanılacak olan süngerin üzerine bir miktar sürülerek ayakkabının her bölgesine eşit şekilde sürülmelidir. Ayakkabıların her alanı cila fırçası yardımı ile fırçalanmalı ve böylece cila ayakkabıya sindirilmiş olmaktadır. Tüm ayakkabılar akşam saatlerinde ve serin havalarda boyanmalıdır. Bir ayakkabı ne kadar yavaş kurursa o kadar başarılı bir görünüm elde etmiş olur. Nubuk ve deri ayakkabılar hariç tüm ayakkabıların boyanma sitili aynıdır. Sünger, fırça ve ayakkabı boyası yardımı ile tüm ayakkabılar rahatlıkla evde boyanabilmektedir.

 

.


 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!