alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Porselen Eşyalar
Porselen Eşyalar
12

Porselen Eşyalar

Porselen sadece doğal hammaddelerden değil, kullanılan hammaddelerden alan 1400 civarındaki ısıyı pekiştirerek ışık geçirgenliğine sahip şeffaf ve dış görünümü estetik bir üründür. Porselen ürünlerin hepsi killi topraktan yapılmış hammaddelerden üretilen büyük seramik grubunun içinde yer alır. Porselenin içeriği ve çeşitleri oldukça zengindir. Genellikle günümüzde kişiler kalite bakımından ve uzun ömürlü kullanımı olduğu için çoğunlukla porselen eşyalar olarak ürünleri seçer. Çünkü diğer seramik ürünlere göre dayanıklı olması ve kolay kullanımı olduğu için tercih edilir. Üretilen porselen ürünler çok yüksek ısı üzerinde üretildikleri için son derece vazgeçilmez bir ürün olarak tanımlanır.

 

Porselen Eşyalar Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

 

Porselen ürün kullanırken sert olan temizlik ürünleri veya tel ile ovulup temizlenmemelidir. Çünkü elde yıkama makineye göre her zaman dikkat ister.

 • Porselen ürünler kesinlikle çıplak ateş üzerine koyulmamalıdır.
 • Dondurucuya koyulan ürünler fırına atılması halinde çatlama ve kırılma gösterir. Bu durumda beklenip öylece fırına atılmalıdır.
 • Porselenin yanında çatal, bıçak veya tencere gibi porselen dışı ürünler bulunmamalıdır.
 • Yıkanan ürünler bol su ile arındırılmalıdır.
 • Kurulanan ürünler dolaba kaldırılırken dikkat edilmesi gerekir. İç içe ürünler yerleştirilmelidir.
 • Porselen ürünlerde süslemeli işlemeli gibi ürünler elde yıkanabilir.

 

Neden Porselen Eşyalar Tercih Etmeliyiz?

Porselen olan ürünler hem zarif olarak bilinir hem de estetik bir görünüme sahiptir. Kişiler bu ürünleri tercih ederken kullanımına ve kalitesine çok önem verir. Koku ve tad sinmediği için kullanış bakımından faydalıdır. Porselen ürünler yüksek ısıda üretildiği için dayanıklı olması ve uzun ömürlü olması kişiler için tercihleri arasında yer alır. Pekişmiş yapısı ile tabak veya diğer ürünlerinde mikrop barındırmaz. Diğer tava veya tabaklar yıkandığında bazen çizilme veya iz bırakabilir. Ancak porselen eşyalar çizme ve iz göstermez. Pişen veya kaynanan yemekler üzerinde yıkandıktan sonra kolay lekesi çıkar. Aside ve alkaliye karşı dayanıklı yapısı vardır. Temizlik bakımından son derece insanların tercih etmelerinde önemli etken oynar. Makina ve elle yıkandığında temiz bırakır kolaylıkla gözle görülebilen izler bırakmaz.

 

Seramik ve Porselen Eşyaların Farkları

Seramik olan ürünler killi toprağın ısıtılması ve sertleşmesi sonucunda oluşur. Porselen ise killi topraktan edilir ancak seramiğe göre yüksek sıcaklıkta oluşur. Seramik mat ve donuktur porselen ise şeffaf bir görünüme sahiptir. Kullanım bakımından da çok kolaydır. Seramikler yıkandığı zaman veya telle lekeler çıkarılmak istenildiği zaman leke iz sonucu ortaya çıkar. Porselen olan ürünlerde bu durum söz konusu değildir. Yıkanması kolay olduğu için çizmez ve iz bırakmaz. Porselen eşyalar seramik ürünlere göre soğuya ve solmaya da dayanıklıdır. Ürünler arasında ki farklara baktığımızda her zaman porselen ürünler bir adım öne çıkar.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  OZNUR Müşteri
  KARTIMDA YANLIŞLIKLA 2 KERE ÇEKİM OLMUŞ, BUNU HEMEN DUZELTILER. TESEKKURLER
  Melek Müşteri
  ilk defa alışveriş yaptım. önce tereddüt ettim fakat zamanında ve iyi paketlenmiş olarak geldi. teşekkür ederim.
  Naci Müşteri
  4. kez alışveriş yapıyorum ve her defasında yurtiçi kargo ile sorun yaşıyorum. Siz hemen kargoya veriyorsunuz kargo 2 günde zor getiriyor.
  Durmuş A Müşteri
  ürünleri çok güzel paketlemişsiniz teşekkür ederim, lütfen yurtiçi kargo ile çalışmayın
  Fatih Ö Müşteri
  ilginize çok teşekkür ederim.
  Neslihan k Müşteri
  Bebegim icin vermis oldugum siparisler kisa surede elime ulasti. Siparisleriminden yola cikarak bebek bezi hediyesi ile geldi siparislerim. Ilginize cok tesekkur ederim.
  Necla Müşteri
  SAYIN MARKETPAKETİ, Göndermiş olsugunuz siparişimizi aldık cok tesekkur ediyoruz.Benim tesekkur etmek istediğim konu urunlere gostermiş oldugunuz titiz bir sekilde ambalajlama sekli .Senelerdir bu sektorde cesitli firmalardan kargo paketi almaktayım sizin kadar titiz bir sekilde strechleyen olmamişti.Sadece Abc ult.cam.sularını kargo koliyi ters bir sekilde nakil ettiği icin kapaklarından kenarlara sızıntı yapmıştı.Başkada bir sorun yoktu. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.
  Tugce K Müşteri
  kargom iki gün gecikti ama ürünlerim eksiksiz bir şekilde çom güzel paketlenmiş olarak geldi. Teşekkürler
  Harun B Müşteri
  Kalitenizi bozmadan devam edin lütfen sizlere teşekkür ediyorum.sizlerden cok memnunum
  Raif E. Müşteri
  Kargo sorunsuz bir şekiklde geldi, tşk ederim. Kolay gelsin.
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!