alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Kulak Çubuğu
Kulak Çubuğu

Kulak Çubuğu

Kulak çubuğu; her iki ucunda da özel pamuk yerleşkesi olan, çubuk formatında ve kulak içlerini temizleme amaçlı üretilmiş kişisel hijyen ürünüdür. 1920 tarihinde Leo Gerstenzang adlı bir kişi tarafından icadı gerçekleştirilmiştir.

 

Kulak üç ana bölümden oluşmaktadır. Dış kulak bölümü, işitmenin ilk yaşandığı bölümdür. Dış kulakta yer alan yağ bezeleri, deri dökümü ve kulak kiri oluşturur. Kulak kirleri ve kulak kılları, dışarıdan gelebilecek her türlü toz ve pisliğe karşı kulağı korumaktadır. Bu sebeple kulak iç bölgesini sık temizlemek doğru bir davranış değildir. Kulak özellikle dış kısmı temizlenmesi gereken bir organdır. Bu da kulak çubuğu ile yapılabilmektedir.

 

Kulak Çubuğu Ürünün Önemi

Kulak çubuğu birçok fayda sağlamaktadır. Bazıları şu şekildedir;

 

Kulak iç kısımları dikkat edilerek temizlenirse hijyen sağlanmış olur. Kulak çubuklarındaki pamukların minimal olması, ulaşılamayan ve parmakla alınamayan pisliklerin çıkarılmasını sağlar. Dış kulağın daha detaylı temizlenmesine yardımcı olur. Nemli kalan kulaklar zamanla bir takım kulak iltihaplarına yol açmaktadır. Kulak çubuğu, kulak neminin alınmasında yardımcı olmaktadır.

 

Kulak çubuğu banyo yaptıktan sonra kulak hafif nemli iken, kulağın çok içine sokulmadan ve bastırılmadan, dış kulak kısmı dahil olmak üzere temizleme işlemi yapılır. Kulak çubuğu özellikle dış kulak kısmını temizlemek üzere üretilmiştir. Kulak yoluna herhangi bir cisim sokularak temizleme yapılması çok sağlıklı bir işlem olmamaktadır.

 

Kulak Çubuğu Fiyat

Kulak çubuğu kullanımı oldukça dikkat gerektiren bir kişisel hijyen ürünüdür. Kulak içleri hassas bölgelerdir. Kulak çöpü ile kulak içi temizlemek yanlış uygulamalarda büyük sağlık problemlerine yol açabilir. Ulaşılmak istenilen amaç hijyenken yanlış uygulamalar neticesinde hiç beklenmedik kulak sağlığı problemleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu sebeple kulak çubuğu ile kulak temizliği yaparken dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Kulak deliğine fazla sokulan kulak çubuğu,  kulakta bir takım sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple kulak temizliği yaparken kulak çubukları kulağın iç kısmına fazla sokulmamalıdır. Kulak çubuğu kulağa fazla sokulduğu takdirde var olan kir kulak yoluna daha fazla itilmiş olur. Bu yanlış uygulama zamanla işitme kayıplarına ve kulağın iç kısmının pislikle dolmasına sebebiyet verir. Kulak tıkanması ise kulak yolunun havasız kalması demektir. Bu durum kulak yolunda yeteri kadar sıvı kalmaması anlamına gelir. Sonuç itibariyle kulak iltihaplanması sağlık sorunu yaşanır ve kişi antibiyotik tedavisi gibi birçok tedavi görmek durumunda kalabilir. Kulak çubukları detaylı kulak temizliği için değil, kulağın özellikle dış kısmının temizliği için üretilmektedir. Kulak içi detaylı temizlik için doktora gidilmeli ve kulak yıkattırılmalıdır. Yanlış uygulanan her yöntem yeni bir sağlık sorunu yaşatacağı için dikkatli olunmasında fayda vardır. Kulak çubuğu doğru kullanıldığı takdirde görevini yerine getirmiş olur.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!