alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
STOK DURUMU
Kulak Çubuğu
Kulak Çubuğu

Kulak Çubuğu

Kulak çubuğu; her iki ucunda da özel pamuk yerleşkesi olan, çubuk formatında ve kulak içlerini temizleme amaçlı üretilmiş kişisel hijyen ürünüdür. 1920 tarihinde Leo Gerstenzang adlı bir kişi tarafından icadı gerçekleştirilmiştir.

 

Kulak üç ana bölümden oluşmaktadır. Dış kulak bölümü, işitmenin ilk yaşandığı bölümdür. Dış kulakta yer alan yağ bezeleri, deri dökümü ve kulak kiri oluşturur. Kulak kirleri ve kulak kılları, dışarıdan gelebilecek her türlü toz ve pisliğe karşı kulağı korumaktadır. Bu sebeple kulak iç bölgesini sık temizlemek doğru bir davranış değildir. Kulak özellikle dış kısmı temizlenmesi gereken bir organdır. Bu da kulak çubuğu ile yapılabilmektedir.

 

Kulak Çubuğu Ürünün Önemi

Kulak çubuğu birçok fayda sağlamaktadır. Bazıları şu şekildedir;

 

Kulak iç kısımları dikkat edilerek temizlenirse hijyen sağlanmış olur. Kulak çubuklarındaki pamukların minimal olması, ulaşılamayan ve parmakla alınamayan pisliklerin çıkarılmasını sağlar. Dış kulağın daha detaylı temizlenmesine yardımcı olur. Nemli kalan kulaklar zamanla bir takım kulak iltihaplarına yol açmaktadır. Kulak çubuğu, kulak neminin alınmasında yardımcı olmaktadır.

 

Kulak çubuğu banyo yaptıktan sonra kulak hafif nemli iken, kulağın çok içine sokulmadan ve bastırılmadan, dış kulak kısmı dahil olmak üzere temizleme işlemi yapılır. Kulak çubuğu özellikle dış kulak kısmını temizlemek üzere üretilmiştir. Kulak yoluna herhangi bir cisim sokularak temizleme yapılması çok sağlıklı bir işlem olmamaktadır.

 

Kulak Çubuğu Fiyat

Kulak çubuğu kullanımı oldukça dikkat gerektiren bir kişisel hijyen ürünüdür. Kulak içleri hassas bölgelerdir. Kulak çöpü ile kulak içi temizlemek yanlış uygulamalarda büyük sağlık problemlerine yol açabilir. Ulaşılmak istenilen amaç hijyenken yanlış uygulamalar neticesinde hiç beklenmedik kulak sağlığı problemleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu sebeple kulak çubuğu ile kulak temizliği yaparken dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Kulak deliğine fazla sokulan kulak çubuğu,  kulakta bir takım sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple kulak temizliği yaparken kulak çubukları kulağın iç kısmına fazla sokulmamalıdır. Kulak çubuğu kulağa fazla sokulduğu takdirde var olan kir kulak yoluna daha fazla itilmiş olur. Bu yanlış uygulama zamanla işitme kayıplarına ve kulağın iç kısmının pislikle dolmasına sebebiyet verir. Kulak tıkanması ise kulak yolunun havasız kalması demektir. Bu durum kulak yolunda yeteri kadar sıvı kalmaması anlamına gelir. Sonuç itibariyle kulak iltihaplanması sağlık sorunu yaşanır ve kişi antibiyotik tedavisi gibi birçok tedavi görmek durumunda kalabilir. Kulak çubukları detaylı kulak temizliği için değil, kulağın özellikle dış kısmının temizliği için üretilmektedir. Kulak içi detaylı temizlik için doktora gidilmeli ve kulak yıkattırılmalıdır. Yanlış uygulanan her yöntem yeni bir sağlık sorunu yaşatacağı için dikkatli olunmasında fayda vardır. Kulak çubuğu doğru kullanıldığı takdirde görevini yerine getirmiş olur.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Ümmügülsüm K Müşteri
  Siparişimi teslim aldıktan sonra farklı şekilde ürün yolladığınız için telefon ile sizi arayarak eksik ürün olduğunu söyledim.telefondaki ilgili mail atmamı söyledi.ancak tekrar kontrol ettiğimde sayıca (birim olarak)eksiklik olmadığını gördüm.hem bunu belirtmek için hem de telefonda konuştuğum hanımın olumlu yaklaşımı, çözüm odaklı konuşması ve ilgi alakası için teşekkürlerimi bildirmek için yazıyorum. Her ne kadar ürün çok geç gelse de, sipariş ettiğimden farklı şekilde gelse de çözüm odaklı yaklaşımınız süper...teşekkür ederim.Hep böyle kalın....
  OZNUR Müşteri
  KARTIMDA YANLIŞLIKLA 2 KERE ÇEKİM OLMUŞ, BUNU HEMEN DUZELTILER. TESEKKURLER
  Melek Müşteri
  ilk defa alışveriş yaptım. önce tereddüt ettim fakat zamanında ve iyi paketlenmiş olarak geldi. teşekkür ederim.
  Naci Müşteri
  4. kez alışveriş yapıyorum ve her defasında yurtiçi kargo ile sorun yaşıyorum. Siz hemen kargoya veriyorsunuz kargo 2 günde zor getiriyor.
  Durmuş A Müşteri
  ürünleri çok güzel paketlemişsiniz teşekkür ederim, lütfen yurtiçi kargo ile çalışmayın
  Fatih Ö Müşteri
  ilginize çok teşekkür ederim.
  Neslihan k Müşteri
  Bebegim icin vermis oldugum siparisler kisa surede elime ulasti. Siparisleriminden yola cikarak bebek bezi hediyesi ile geldi siparislerim. Ilginize cok tesekkur ederim.
  Necla Müşteri
  SAYIN MARKETPAKETİ, Göndermiş olsugunuz siparişimizi aldık cok tesekkur ediyoruz.Benim tesekkur etmek istediğim konu urunlere gostermiş oldugunuz titiz bir sekilde ambalajlama sekli .Senelerdir bu sektorde cesitli firmalardan kargo paketi almaktayım sizin kadar titiz bir sekilde strechleyen olmamişti.Sadece Abc ult.cam.sularını kargo koliyi ters bir sekilde nakil ettiği icin kapaklarından kenarlara sızıntı yapmıştı.Başkada bir sorun yoktu. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.
  Tugce K Müşteri
  kargom iki gün gecikti ama ürünlerim eksiksiz bir şekilde çom güzel paketlenmiş olarak geldi. Teşekkürler
  Harun B Müşteri
  Kalitenizi bozmadan devam edin lütfen sizlere teşekkür ediyorum.sizlerden cok memnunum
  Raif E. Müşteri
  Kargo sorunsuz bir şekiklde geldi, tşk ederim. Kolay gelsin.
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!
marketpaketi
Sipariş detaylarınızı buradan öğrenebilirsiniz.
Kapat