alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
STOK DURUMU
Kulak Çubuğu

Kulak Çubuğu

Kulak Çubuğu

Kulak çubuğu; her iki ucunda da özel pamuk yerleşkesi olan, çubuk formatında ve kulak içlerini temizleme amaçlı üretilmiş kişisel hijyen ürünüdür. 1920 tarihinde Leo Gerstenzang adlı bir kişi tarafından icadı gerçekleştirilmiştir.

 

Kulak üç ana bölümden oluşmaktadır. Dış kulak bölümü, işitmenin ilk yaşandığı bölümdür. Dış kulakta yer alan yağ bezeleri, deri dökümü ve kulak kiri oluşturur. Kulak kirleri ve kulak kılları, dışarıdan gelebilecek her türlü toz ve pisliğe karşı kulağı korumaktadır. Bu sebeple kulak iç bölgesini sık temizlemek doğru bir davranış değildir. Kulak özellikle dış kısmı temizlenmesi gereken bir organdır. Bu da kulak çubuğu ile yapılabilmektedir.

 

Kulak Çubuğu Ürünün Önemi

Kulak çubuğu birçok fayda sağlamaktadır. Bazıları şu şekildedir;

 

Kulak iç kısımları dikkat edilerek temizlenirse hijyen sağlanmış olur. Kulak çubuklarındaki pamukların minimal olması, ulaşılamayan ve parmakla alınamayan pisliklerin çıkarılmasını sağlar. Dış kulağın daha detaylı temizlenmesine yardımcı olur. Nemli kalan kulaklar zamanla bir takım kulak iltihaplarına yol açmaktadır. Kulak çubuğu, kulak neminin alınmasında yardımcı olmaktadır.

 

Kulak çubuğu banyo yaptıktan sonra kulak hafif nemli iken, kulağın çok içine sokulmadan ve bastırılmadan, dış kulak kısmı dahil olmak üzere temizleme işlemi yapılır. Kulak çubuğu özellikle dış kulak kısmını temizlemek üzere üretilmiştir. Kulak yoluna herhangi bir cisim sokularak temizleme yapılması çok sağlıklı bir işlem olmamaktadır.

 

Kulak Çubuğu Fiyat

Kulak çubuğu kullanımı oldukça dikkat gerektiren bir kişisel hijyen ürünüdür. Kulak içleri hassas bölgelerdir. Kulak çöpü ile kulak içi temizlemek yanlış uygulamalarda büyük sağlık problemlerine yol açabilir. Ulaşılmak istenilen amaç hijyenken yanlış uygulamalar neticesinde hiç beklenmedik kulak sağlığı problemleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu sebeple kulak çubuğu ile kulak temizliği yaparken dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Kulak deliğine fazla sokulan kulak çubuğu,  kulakta bir takım sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple kulak temizliği yaparken kulak çubukları kulağın iç kısmına fazla sokulmamalıdır. Kulak çubuğu kulağa fazla sokulduğu takdirde var olan kir kulak yoluna daha fazla itilmiş olur. Bu yanlış uygulama zamanla işitme kayıplarına ve kulağın iç kısmının pislikle dolmasına sebebiyet verir. Kulak tıkanması ise kulak yolunun havasız kalması demektir. Bu durum kulak yolunda yeteri kadar sıvı kalmaması anlamına gelir. Sonuç itibariyle kulak iltihaplanması sağlık sorunu yaşanır ve kişi antibiyotik tedavisi gibi birçok tedavi görmek durumunda kalabilir. Kulak çubukları detaylı kulak temizliği için değil, kulağın özellikle dış kısmının temizliği için üretilmektedir. Kulak içi detaylı temizlik için doktora gidilmeli ve kulak yıkattırılmalıdır. Yanlış uygulanan her yöntem yeni bir sağlık sorunu yaşatacağı için dikkatli olunmasında fayda vardır. Kulak çubuğu doğru kullanıldığı takdirde görevini yerine getirmiş olur.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Atilla A Müşteri
  Fiyatları çok uygun. Bu sebeple ilk kez alışveriş yaptım bu siteden. Yaklaşık 10-15 parça bir siparişti. 1 ürünün rengi farklı geldi. Ancak ürünlerin kalitesinde hiçbir sorun yok. Gayet düzgün paketlenmiş. Küçük problemleri dert etmeyecekseniz güzel bir site öneririm.
  Sevilay Müşteri
  Çok hızlı gönderim mükemmel paketleme teşekkürler
  Dilaraaa Müşteri
  Ürünler kaliteli. Mükemmel servis. Tebrik ederim.
  Sinan Ç Müşteri
  Alış veriş yaprken karasizdim..ama çok güvenilir bir site. emeği geçenlere teşekkür ederim.
  Emre M Müşteri
  İlk kez alışveriş yaptım. İstanbul'da yaşıyorum verdiğim siparişler eksiksiz ve hasarsız geldi. Çok memnun kaldım. Teşekkürler
  İlker D Müşteri
  Sipariş vermemden 24 saat bile geçmeden kargom iyi paketlenmiş olarak sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Ayrıca yolladıkları hediye ürün içinde teşekkürler :)
  Funda L Müşteri
  Çok teşekkür ederim çabuk ve çok özenliydi sevgiler
  Ziynet K Müşteri
  Tesekkur ederim. Az önce ürünleri teslim aldım.paketleme için ayrıca teşekkürler.6 temmuz öğleden sonra alışveriş yapmıştım ve. Bugün teslimat gerçekleşti.tekrar teşekkürler kolay gelsin hayırlı işler.
  Yaşar Müşteri
  Siparişim hızlı ve özenli ambalajlanmış olarak elime ulaştı. Çok tesekkur ederim.
  Cihan U Müşteri
  Kargom geldi tsk ederim kac senedir sitelerden ayni islak mendili aliyorum ama boyle özenli paket ilk defa goruyorum 2 li olarak tsk ederim dogru adres guvenilir...
  Şahin biçer Müşteri
  Herşey için teşekkür ederiz Türkiye'nin bir ucundaan bir ucuna hızlı bir şekilde geldi aldiklarimiz ve özenle tek tek sarılmış böyle bir hizmet görmedim ben hiç
  Neşe T Müşteri
  11.3.2020 tarihinde ilk defa verdiğim siparişim güzel paketlenmiş olarak 12.3.2020 tarihinde elime ulaştı. Bundan sonra yapacağım alışverişlerimde de faydalanmak istiyorum. Çok teşekkür ederim.
  Gündem E Müşteri
  Merhaba bu sitenizden yaptığım 6. Alışverişim.. Paketleme de çok özen gösteriyornuz yine aynı ilgi ve hassasiyeti bu alışverişte de bekliyorum..
  Emrah P Müşteri
  Mağazanızdan daha öncede alışveriş yapmıştım. Bu alışverişimden de memnun kaldım. Güvenle alışveriş yapabileceğimiz bir firmasınız. Ürün fiyatları konusunda da gayet uygun fiyatlarınız var. Ayrıca hediyeniz için teşekkür ederim. Yorumumu yayınlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar bol kazançlar dilerim.
  Samet Y Müşteri
  Siparişlerim iki gun icinde elime ulaştı silopi'den teslim aldım kargoyu. Özenli paketleme ve özürsüz ürünler teşekkürler market paketi iyi çalışmalar kesinlikle tavsiye edeceğim bir alışveriş oldu
  ahmet ö Müşteri
  istediğim çaylar eksiksiz hızlı ve güvenli bir şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Ümmügülsüm K Müşteri
  Siparişimi teslim aldıktan sonra farklı şekilde ürün yolladığınız için telefon ile sizi arayarak eksik ürün olduğunu söyledim.telefondaki ilgili mail atmamı söyledi.ancak tekrar kontrol ettiğimde sayıca (birim olarak)eksiklik olmadığını gördüm.hem bunu belirtmek için hem de telefonda konuştuğum hanımın olumlu yaklaşımı, çözüm odaklı konuşması ve ilgi alakası için teşekkürlerimi bildirmek için yazıyorum. Her ne kadar ürün çok geç gelse de, sipariş ettiğimden farklı şekilde gelse de çözüm odaklı yaklaşımınız süper...teşekkür ederim.Hep böyle kalın....
  Melek Müşteri
  ilk defa alışveriş yaptım. önce tereddüt ettim fakat zamanında ve iyi paketlenmiş olarak geldi. teşekkür ederim.
  Naci Müşteri
  4. kez alışveriş yapıyorum ve her defasında yurtiçi kargo ile sorun yaşıyorum. Siz hemen kargoya veriyorsunuz kargo 2 günde zor getiriyor.
  Fatih Ö Müşteri
  ilginize çok teşekkür ederim.
  Neslihan k Müşteri
  Bebegim icin vermis oldugum siparisler kisa surede elime ulasti. Siparisleriminden yola cikarak bebek bezi hediyesi ile geldi siparislerim. Ilginize cok tesekkur ederim.
  Necla Müşteri
  SAYIN MARKETPAKETİ, Göndermiş olsugunuz siparişimizi aldık cok tesekkur ediyoruz.Benim tesekkur etmek istediğim konu urunlere gostermiş oldugunuz titiz bir sekilde ambalajlama sekli .Senelerdir bu sektorde cesitli firmalardan kargo paketi almaktayım sizin kadar titiz bir sekilde strechleyen olmamişti.Sadece Abc ult.cam.sularını kargo koliyi ters bir sekilde nakil ettiği icin kapaklarından kenarlara sızıntı yapmıştı.Başkada bir sorun yoktu. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.
  Tugce K Müşteri
  kargom iki gün gecikti ama ürünlerim eksiksiz bir şekilde çom güzel paketlenmiş olarak geldi. Teşekkürler
  Harun B Müşteri
  Kalitenizi bozmadan devam edin lütfen sizlere teşekkür ediyorum.sizlerden cok memnunum
  Raif E. Müşteri
  Kargo sorunsuz bir şekiklde geldi, tşk ederim. Kolay gelsin.
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!
marketpaketi
Sipariş detaylarınızı buradan öğrenebilirsiniz.
Kapat