alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Mutfak Temizliği
Mutfak Temizliği
123

Mutfak Temizliği 

Bayanların en çok vaktini harcadığı yerden birisi de mutfaktır. İnsan sağlığı için özellikle mutfak temizliği önemlidir. Burada yemek pişirilir ve yemek yenir. Kirli ortamdaki mikroplar yenilecek gıdalara, tencere, çatal bıçak gibi araç gereçlere bulaşarak vücuda girerler. Bunlar ölümcül hastalıklara yol açabilirler. Bunların olmaması için günlük mutfak temizliğine özen gösterilmesi gerekir.

Mutfak Temizliğinin Önemi 

Mutfakta pişen yemeklerin kalıntıları ve yağlara etrafa bulaşır. Ocağın yakınında olan dolap, tezgâh, fayans, bu yemek artıkları bulaşır. Temizlenmediği zaman orada katılaşır ve temizlenmesi güç hale gelir. Ayrıca bu artıklar hamam böceği, fare karınca, sinek gibi haşereleri beraberinde getirir. Bunlarda etrafa hastalık ve mikropları bulaştırırlar. Zamanla yayılarak yenilen gıdalara kullanılan eşyalara geçerler. Bunların olmaması için mutfak temizliği büyük önem taşır. Buzdolabı, aspiratör, yer temizliği, mutfak dolapları, tezgâh, fayans gibi alanları kapsar.

Mutfak Temizliği Püf Noktaları

Porçöz banyo ve mutfak temizliği için uygundur. Ocak temizliği için kullanılır. Cif ultra çamaşır suyu zorlu kirleri söker atar. Cif ultra beyaz ise evinizi ilk günkü gibi beyazlığına kavuşturur. Mark mutfak temizleyici yağları ve mutfak kirlerini söker atar. Ovalamaya gerek kalmadan kolayca temizler. Kolayca durulanır ve %99.9 hijyen sağlar. Ortama sinen kokuları giderir. Mineralli krem temizleyici mutfakta ve banyonda oluşan ağır kirlerin temizliğinde kullanılır. Karo, fayans, lavabo, mutfak eşyalarını çizmeden temizler. Fosfat ve amonyak içermez. Yerler için sulandırarak cif tüm yüzeyleri kullanabilirsiniz. Normal yüzeylere doğrudan kullanılabilir. Ayrıca yaz ferahlığı, çiçek ferahlığı, bahar ferahlığı da verir. Yağ sökücü ürünler fırın, tezgâh, ocak emaye, lavabo be fayansları pırıl pırıl yapar. Cılıt bang fayans, küvet banyo temizliği için kullanılır. Profesyonel yağ sökücü yanmış dibi tutmuş tencerelerde, mangal, fritöz, aspiratör gibi yoğun kirli kurumuş yağ kalıntılarını temizlemek için geliştirilmiş su bazlı temizlik malzemesidir. Çöp kutularındaki kötü kokuları hapseder. Seramik, fayans, plastik ve çeşitlerde güvenle kullanılabilir. Çamaşır suyu, mutfak sprey temizleyiciler, kir sökücüler, aktif köpük sabun diğer mutfak temizliği için kullanılan ürünleri arasındadır.

Mutfak Temizliği Nasıl Yapılır?

Çöp kovaları yoğun bakteri ve mikrop barındıran yerlerden birisidir. Bunun için çamaşır yoğun kir sökücüler kullanılabilir. Mutfak temizliği yapılırken temizlenmesi gereken en önemli yerlerden buzdolabıdır. Burada yiyecekler olduğu için sık sık buzdolabı boşaltılarak temizlenmesi gerekir. Buzdolabına bulaşık deterjan veya cif krem kullanılabilir. Silinecek bezin çok sulu olmamasına özen gösterin. Ocak ve tezgâh gibi yerler yemek yapıldığı için sürekli kirlenir. Kirlerin durumlarına göre cif krem, yağ sökücü gibi temizlik malzemeleri kullanılabilir. Mermer mutfak tezgâhı, fayans ve yerlere kullanmak için cif yüzey temizleyici, cılıt bang, mineralli krem temizleyici gibi temizlik malzemeleri kullanılabilir. Çatal, kaşık bıçak zamanla sararır rengini yitirir. Bu metal mutfak eşyalarını eski renklerine kavuşturmak için bir miktar suyun içine çamaşır suyunu kullanarak eski parlak renklerine kavuşmuş olur. Ayrıca kireç tutmuş bölgeler için kireç çözücüler mükemmel temizlik sağlar.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!