alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Tuvalet Temizliği
Tuvalet Temizliği
12

Tuvalet Temizliği 

Bazı bölgelerde bakterilerin ve mikropların yoğun olduğu bölgeler vardır. Buralara derin bir temizlik yapılması gerekir. Evde ve diğer ortamlarda bulunan ve en çok mikrop barındıran bölgeler olarak kapı kolları, lavabo, tezgâhlar ve tuvaletlerdir.  Günde birçok insanın geldiği bölgelerde daha fazla mikrop barındırırlar. Günlük olarak yoğun bir temizlik yapılması gerekiyor. Bunlardan en fazla bakteri barındıran yer tuvaletlerdir.Tuvalet temizliği bunun için çok önemlidir.

Tuvalet Temizliğinin Önemi 

Tuvalet temizliği birçok insanın sevmediği hatta tiksindiği alanlardan birisidir. Pis olan yerlerde mikroplar daha fazladır. Tuvaletlerde mikrop yuvasıdır.  Dışkı ile birlikte birçok bakteri hızlıca ürerler. Temizliğe önem verilmediği zaman insanda insana hastalık ve bakteri bulaşır. Öyle ki temizlik yapan kişilerde gerekli önlemlerini alarak temizlik yapması daha doğru olacaktır. Tuvalet temizliği  dikkat edilmediği zamanlarda kolera, dizanteri, tifo, ishal, sarılık, grip gibi birçok virüsleri barındırır. Toplu kullanım alalarında ise bu hastalıklara yakalanma ihtimali daha fazladır. İnsanların ellerinden dışkılarından ortama yayılır ve diğer inanlara bulaşmaya zemin hazırlarlar. Bu hastalıklar ölümcül olacak kadar tehlikelidir. Tuvaletten çıktıktan sonra elleri yıkamak bakterilerin vücuda girmesine engel olur.

Tuvalet Temizlik Malzemeleri

Klozetlerde içine yapıştırarak kullanılan tabletler yani bloklar vardır. Bunların çeşitleri oldukça farklıdır. Tekli, ikili, üçlü olabileceği gibi şekil olarak da farklılık gösterirler. Bunlar hijyen sağlarken oluşan kötü kokuları da yok ederler ve kendi kokularını yayarlar. Okyanus ferahlığı, lavanta, dağ esintisi, deniz esintisi, limon ferahlığı, çam ferahlığı, tropikal çiçekler, yaz meltemi gibi hoş kokuları vardır. Bunlar genellikle sifonun suyu ile çalışmaya başlar. Parlak beyazlık, hijyen, kalıcı koku, temizleyici köpük, kireci önleme etkisi gibi özellikleri bulunur.

Hijyeni sağlarken 4-5 hafta gibi uzun süre kullanım kolaylığı sağlar. Kendiliğinde yapışkandırlar. Jel, kafessiz tablet, küpler gibi çeşitleri bulunur. Ayrıca tuvalet temizliği için kullanılan kimyasal temizlik malzeme ürünleri geliştirilmiştir. Çamaşır suyu, domestos bunlardan birisidir. fungus, bakteri, maya gibi Zaralı mikroorganizmaları anında yok eder. maksimum hijyen sağlar.

Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu alanları temizlerken mutlaka temizlik eldivenleri kullanılması gerekir. Hem sağlık açısından hem de kimyasal maddelerin ellere bulaşmasından oluşan tahrişi önlemek için önemlidir. Klozetlerde bakterilerin bulaşması daha kolaydır. Bu yüzden tuvalet temizliği yaparken derin bir temizlik yapmak şarttır. Domestos veya çamaşır suyun tuvalet için en uygun ve en etkili temizlik malzemeleridir. Ama su ile birleştiğinde insanı baygınlığa uğratacak kadar keskin kokusu vardır. Kesinlikle iki temizlik malzemesini birbiriyle karıştırmayın.

Farklı kimyasal tepkimeye girer. Hem sizi olumsuz etkiler hem de temizlik yapmanızı zorlaştırır. Klozet kapakları, içi ve iç kenarlarında yoğun mikroplar bulunur. Buraların temizliğine dikkat edin. Tortu yapmış kalınlaşmış lekeleri bile kolayca çıkarırlar. Bunun için bir miktar temizlik malzemesinden sıkıp bir müddet bekledikten sonra temizlemeye başlayabilirsiniz. Temizliği tuvalet fırçası ile yapabilirsiniz. Daha sonra blokları yapıştırarak uzu n süre hijyen ve hoş koku sağlayabilirsiniz.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!