alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Silgi

Silgi

Silgi seçiminin iyi yapılması ve kaliteli olması önem taşıyan bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Resim sanatı ile ilgilenenlerde silgi çok büyük önem taşıyor. Eğer silgi iz bırakıyorsa tüm çalışma mahvolabiliyor. Buna ek olarak lise çağındaki öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanırken kullandıkları silgilerin kötü olması optik form gibi kâğıtların zarar görmesine bunun sonucunda da sonuçların değişmesine sebep olabiliyor. Bu yüzden basit gibi gözüken silginin kalitelisi tercih edilmelidir. Kaliteli silgi, hem iz bırakmayarak çalışmaları mahvetmeyecek hem de uzun süreler kullanılarak tasarruf sağlayacaktır.

 

Faber Castell Silgi

Silgiler boyut olarak da değişkenlik gösteriyor. İrili ufaklı birçok silgi bulunuyor. Farklı boyutlara ek olarak farklı renklerde silgiler bulmakta mümkündür. Mavi, siyah, beyaz gibi renk seçenekleri silgilerde sıklıkla karşılaşılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Bu nokta ise çocuk sağlığında silgi seçimi olarak belirtiliyor. Özellikle ilkokul çağındaki çocukları cezbeden renkli ve kokulu silgiler zararlı maddeler içerebiliyor. Bu yüzden Faber-Castell gibi markalı ürünlerin tercih edilmesi hem sağlık açısından hem de silgiden alınacak performans açısından önem taşıyor. Tek bir silgi almak yerine 3’lü, 5’li, 10’lu paketler tercih edilerek fiyattan da büyük kazançlar elde edilebiliyor. Normalde 1,5 TL gibi rakama satılan bir silgi 3’lü alındığı takdirde adet fiyatı olarak 1 TL gibi rakamlara kadar düşebiliyor.  

 

Silgi Fiyatları

Silgi hammadde olarak kauçuk ağacı ve süngertaşı maddelerinden elde ediliyor. Kauçuk ağacı Türkiye’nin güneyinde bolca yetişen bir ağaç türüdür. Bu yüzden bu bölgelerde toplanan ağaç parçaları ile silgi üretimi gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak süngertaşı gözenekli bir yapıya sahiptir. Sünger gibi gözüken bu taş oldukça sert yapıya sahiptir. Bu taş ile de silgi yapımı gerçekleşmektedir. Bunlara ek olarak vinil maddesi de silgi yapımında sıklıkla kullanılan bir madde olarak karşımıza çıkıyor. Bu üç hammadde farklı birer hammadde olsa da silgiler genel olarak benzer şekilde yapılmaktadırlar. Öncelikle gerekli maddeler bir kazan aracılığıyla karıştırılır. Bu işlemin ardından iyice karışan ürünler sıkma makinesi ile sıkıştırılır. 1 metre boyutlarda küçük deliklerden çıkan ürünler kesilerek kenarı ayrılır. Daha sonra istenilen ebatta kesim yapılır ve kullanıma hazırdır. Ana madde kauçuk olduğu durumlarda işleyiş biraz daha uzun ve zahmetli olmaktadır. Kauçuk farklı kimyasallar yayabilmektedir ve bunun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu yüzden uzun sürmektedir.

 

Silgi alırken öncelikle boyuta dikkat edilmesi gerekiyor. Büyük silgiler piyasada karşımıza çıkabiliyor. Bir telefon kadar olan silgiler olabiliyor. Büyük silgiler silerken kâğıda zarar verebilir. Bu yüzden bu silgiler alınırken dikkatli olunması gerekiyor. Buna ek olarak silginin iz bırakmaması gerekiyor. İz bırakan silgiler işlemlerin berbat olmasına sebep oluyor. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde harika bir silgi almak çok da zor olmuyor.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!