alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Silgi
123

Silgi

Silgi seçiminin iyi yapılması ve kaliteli olması önem taşıyan bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. Resim sanatı ile ilgilenenlerde silgi çok büyük önem taşıyor. Eğer silgi iz bırakıyorsa tüm çalışma mahvolabiliyor. Buna ek olarak lise çağındaki öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanırken kullandıkları silgilerin kötü olması optik form gibi kâğıtların zarar görmesine bunun sonucunda da sonuçların değişmesine sebep olabiliyor. Bu yüzden basit gibi gözüken silginin kalitelisi tercih edilmelidir. Kaliteli silgi, hem iz bırakmayarak çalışmaları mahvetmeyecek hem de uzun süreler kullanılarak tasarruf sağlayacaktır.

 

Faber Castell Silgi

Silgiler boyut olarak da değişkenlik gösteriyor. İrili ufaklı birçok silgi bulunuyor. Farklı boyutlara ek olarak farklı renklerde silgiler bulmakta mümkündür. Mavi, siyah, beyaz gibi renk seçenekleri silgilerde sıklıkla karşılaşılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Bu nokta ise çocuk sağlığında silgi seçimi olarak belirtiliyor. Özellikle ilkokul çağındaki çocukları cezbeden renkli ve kokulu silgiler zararlı maddeler içerebiliyor. Bu yüzden Faber-Castell gibi markalı ürünlerin tercih edilmesi hem sağlık açısından hem de silgiden alınacak performans açısından önem taşıyor. Tek bir silgi almak yerine 3’lü, 5’li, 10’lu paketler tercih edilerek fiyattan da büyük kazançlar elde edilebiliyor. Normalde 1,5 TL gibi rakama satılan bir silgi 3’lü alındığı takdirde adet fiyatı olarak 1 TL gibi rakamlara kadar düşebiliyor.  

 

Silgi Fiyatları

Silgi hammadde olarak kauçuk ağacı ve süngertaşı maddelerinden elde ediliyor. Kauçuk ağacı Türkiye’nin güneyinde bolca yetişen bir ağaç türüdür. Bu yüzden bu bölgelerde toplanan ağaç parçaları ile silgi üretimi gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak süngertaşı gözenekli bir yapıya sahiptir. Sünger gibi gözüken bu taş oldukça sert yapıya sahiptir. Bu taş ile de silgi yapımı gerçekleşmektedir. Bunlara ek olarak vinil maddesi de silgi yapımında sıklıkla kullanılan bir madde olarak karşımıza çıkıyor. Bu üç hammadde farklı birer hammadde olsa da silgiler genel olarak benzer şekilde yapılmaktadırlar. Öncelikle gerekli maddeler bir kazan aracılığıyla karıştırılır. Bu işlemin ardından iyice karışan ürünler sıkma makinesi ile sıkıştırılır. 1 metre boyutlarda küçük deliklerden çıkan ürünler kesilerek kenarı ayrılır. Daha sonra istenilen ebatta kesim yapılır ve kullanıma hazırdır. Ana madde kauçuk olduğu durumlarda işleyiş biraz daha uzun ve zahmetli olmaktadır. Kauçuk farklı kimyasallar yayabilmektedir ve bunun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu yüzden uzun sürmektedir.

 

Silgi alırken öncelikle boyuta dikkat edilmesi gerekiyor. Büyük silgiler piyasada karşımıza çıkabiliyor. Bir telefon kadar olan silgiler olabiliyor. Büyük silgiler silerken kâğıda zarar verebilir. Bu yüzden bu silgiler alınırken dikkatli olunması gerekiyor. Buna ek olarak silginin iz bırakmaması gerekiyor. İz bırakan silgiler işlemlerin berbat olmasına sebep oluyor. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde harika bir silgi almak çok da zor olmuyor.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  OZNUR Müşteri
  KARTIMDA YANLIŞLIKLA 2 KERE ÇEKİM OLMUŞ, BUNU HEMEN DUZELTILER. TESEKKURLER
  Melek Müşteri
  ilk defa alışveriş yaptım. önce tereddüt ettim fakat zamanında ve iyi paketlenmiş olarak geldi. teşekkür ederim.
  Naci Müşteri
  4. kez alışveriş yapıyorum ve her defasında yurtiçi kargo ile sorun yaşıyorum. Siz hemen kargoya veriyorsunuz kargo 2 günde zor getiriyor.
  Durmuş A Müşteri
  ürünleri çok güzel paketlemişsiniz teşekkür ederim, lütfen yurtiçi kargo ile çalışmayın
  Fatih Ö Müşteri
  ilginize çok teşekkür ederim.
  Neslihan k Müşteri
  Bebegim icin vermis oldugum siparisler kisa surede elime ulasti. Siparisleriminden yola cikarak bebek bezi hediyesi ile geldi siparislerim. Ilginize cok tesekkur ederim.
  Necla Müşteri
  SAYIN MARKETPAKETİ, Göndermiş olsugunuz siparişimizi aldık cok tesekkur ediyoruz.Benim tesekkur etmek istediğim konu urunlere gostermiş oldugunuz titiz bir sekilde ambalajlama sekli .Senelerdir bu sektorde cesitli firmalardan kargo paketi almaktayım sizin kadar titiz bir sekilde strechleyen olmamişti.Sadece Abc ult.cam.sularını kargo koliyi ters bir sekilde nakil ettiği icin kapaklarından kenarlara sızıntı yapmıştı.Başkada bir sorun yoktu. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.
  Tugce K Müşteri
  kargom iki gün gecikti ama ürünlerim eksiksiz bir şekilde çom güzel paketlenmiş olarak geldi. Teşekkürler
  Harun B Müşteri
  Kalitenizi bozmadan devam edin lütfen sizlere teşekkür ediyorum.sizlerden cok memnunum
  Raif E. Müşteri
  Kargo sorunsuz bir şekiklde geldi, tşk ederim. Kolay gelsin.
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!