alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Ayçiçek Yağı
Ayçiçek Yağı
12

Ayçiçek Yağı

Sıvı yağlar günlük yaşantıda büyük öneme sahip ürünler oluyor. Farklı markalar ile karşımıza çıkan bu yağlar yemeklere farklı oranlarda lezzet katabiliyor. Günümüzde birçok markayı ve fiyatı marketlerde görmem mümkün oluyor. Oldukça sağlıklı olan Ayçiçek yağı yanlış marka seçimi sonrasında sağlık yerine zarar verebilecek bir ürün olabiliyor. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Ayçiçek yağı seçilirken kaliteli ürünlerin tercih edilmesi ve yapay ürünlerden uzak durulması gerekiyor. Bu ise fiyat farklarından anlanabilecek bir noktadır. Çok düşük fiyatlı ürünlerde hile olması muhtemeldir. Normalden çok çok düşük fiyatlara satılan ürünlerden uzak durmak ve bunlar yerine daha kaliteli ürünleri tercih etmek faydalı olacaktır.

 

Ayçiçek Yağı Fiyatları

Genel anlam itibariyle Ayçiçek yağı Ayçiçek tohumlarından elde edilen bir sıvı yağ türüdür. Rengi oldukça berrak olan bu yağ türü birçok yemekte kullanılır. Yemeklere tat katar ve birçok insan tarafından tercih edilir. Bu yağın yağ oranına bakıldığında yüzde 40 ile 45 arasında değişen bir yağ oranı bulunmaktadır. Berrak yapısını esterleştirme işleminden dolayı almıştır. Belirli işlemler geçirmeden sofralara ulaşamayan bu yağ türü farklı fabrika aşamalarından geçer. Sadece tohumlardan değil bazı farklı karışımlardan da elde edilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta alınacak olan Ayçiçek yağının ne kalitede olacağıdır. Bu kaliteyi ise fabrika işlemleri sırasında özüne ne kadar bağlı kalabileceği göstermektedir.

 

18 Lt Ayçiçek Yağı Fiyatları

Ayçiçek yağının üretimi birkaç farklı adımda tamamlanmaktadır. Genel anlamda bakıldığında 2 farklı aşama karşımıza çıkıyor. İlk başlanılan aşama presleme olarak göze çarpıyor. Presler ile yapılan işlemde gerekli yağın elde edilmesi sağlanıyor. Yüksek güçlü presler kullanılarak bu Ayçiçek tohumlarından ayçicek yağı elde ediliyor. Burada elde edilen ürün direk Ayçiçek yağı olmuyor. Yüzde 20 oranında yağ içeren bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında solvent çıkartma işlemlerine geçiyor. Bu işlemler ile yağın kalitesi artırılıyor. Yüzde 40-45 düzeyine çıkarılan yağ paketleniyor. Sonrasında ise sofralar ulaşıyor. Solvent aracılığıyla işlem görmeyen yağların da satışı gerçekleşebiliyor. Bu ürünler diğerlerine göre daha düşük kalitede oluyor.

 

Ayçiçek yağının faydalarına bakıldığında ilk olarak göze E vitamini içermesi çarpıyor. E vitamini yoğunluğu sayesinde birçok farklı hastalıktan koruma sağlarken vücuda direnç veriyor. Ayrıca hiçbir besinsel kolesterol de bu yağın bünyesinde yer almıyor. Bunlar hep artı olarak karşılaşılan durumlardır. Buna ek olarak E vitamini sayesinde proteinleri koruyor. Proteinler ise vücudun yapıtaşını oluşturduğu için sağlıklı olmak kolaylaşıyor. Vücut hastalık gibi durumlarda bozulan bölgelere bu alınan E vitamini sayesinde çabuk müdahale ediyor ve iyileşme süreci kısa oluyor. Bu gibi sebeplerden dolayı Ayçiçek yağı tüketimi önem taşıyor. Kaliteli olanların tercih edilmesi ve yemeklerle mutlaka tüketilmesi gerekiyor.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  OZNUR Müşteri
  KARTIMDA YANLIŞLIKLA 2 KERE ÇEKİM OLMUŞ, BUNU HEMEN DUZELTILER. TESEKKURLER
  Melek Müşteri
  ilk defa alışveriş yaptım. önce tereddüt ettim fakat zamanında ve iyi paketlenmiş olarak geldi. teşekkür ederim.
  Naci Müşteri
  4. kez alışveriş yapıyorum ve her defasında yurtiçi kargo ile sorun yaşıyorum. Siz hemen kargoya veriyorsunuz kargo 2 günde zor getiriyor.
  Durmuş A Müşteri
  ürünleri çok güzel paketlemişsiniz teşekkür ederim, lütfen yurtiçi kargo ile çalışmayın
  Fatih Ö Müşteri
  ilginize çok teşekkür ederim.
  Neslihan k Müşteri
  Bebegim icin vermis oldugum siparisler kisa surede elime ulasti. Siparisleriminden yola cikarak bebek bezi hediyesi ile geldi siparislerim. Ilginize cok tesekkur ederim.
  Necla Müşteri
  SAYIN MARKETPAKETİ, Göndermiş olsugunuz siparişimizi aldık cok tesekkur ediyoruz.Benim tesekkur etmek istediğim konu urunlere gostermiş oldugunuz titiz bir sekilde ambalajlama sekli .Senelerdir bu sektorde cesitli firmalardan kargo paketi almaktayım sizin kadar titiz bir sekilde strechleyen olmamişti.Sadece Abc ult.cam.sularını kargo koliyi ters bir sekilde nakil ettiği icin kapaklarından kenarlara sızıntı yapmıştı.Başkada bir sorun yoktu. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.
  Tugce K Müşteri
  kargom iki gün gecikti ama ürünlerim eksiksiz bir şekilde çom güzel paketlenmiş olarak geldi. Teşekkürler
  Harun B Müşteri
  Kalitenizi bozmadan devam edin lütfen sizlere teşekkür ediyorum.sizlerden cok memnunum
  Raif E. Müşteri
  Kargo sorunsuz bir şekiklde geldi, tşk ederim. Kolay gelsin.
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!