alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Ayçiçek Yağı
Ayçiçek Yağı

Ayçiçek Yağı

Sıvı yağlar günlük yaşantıda büyük öneme sahip ürünler oluyor. Farklı markalar ile karşımıza çıkan bu yağlar yemeklere farklı oranlarda lezzet katabiliyor. Günümüzde birçok markayı ve fiyatı marketlerde görmem mümkün oluyor. Oldukça sağlıklı olan Ayçiçek yağı yanlış marka seçimi sonrasında sağlık yerine zarar verebilecek bir ürün olabiliyor. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Ayçiçek yağı seçilirken kaliteli ürünlerin tercih edilmesi ve yapay ürünlerden uzak durulması gerekiyor. Bu ise fiyat farklarından anlanabilecek bir noktadır. Çok düşük fiyatlı ürünlerde hile olması muhtemeldir. Normalden çok çok düşük fiyatlara satılan ürünlerden uzak durmak ve bunlar yerine daha kaliteli ürünleri tercih etmek faydalı olacaktır.

 

Ayçiçek Yağı Fiyatları

Genel anlam itibariyle Ayçiçek yağı Ayçiçek tohumlarından elde edilen bir sıvı yağ türüdür. Rengi oldukça berrak olan bu yağ türü birçok yemekte kullanılır. Yemeklere tat katar ve birçok insan tarafından tercih edilir. Bu yağın yağ oranına bakıldığında yüzde 40 ile 45 arasında değişen bir yağ oranı bulunmaktadır. Berrak yapısını esterleştirme işleminden dolayı almıştır. Belirli işlemler geçirmeden sofralara ulaşamayan bu yağ türü farklı fabrika aşamalarından geçer. Sadece tohumlardan değil bazı farklı karışımlardan da elde edilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta alınacak olan Ayçiçek yağının ne kalitede olacağıdır. Bu kaliteyi ise fabrika işlemleri sırasında özüne ne kadar bağlı kalabileceği göstermektedir.

 

18 Lt Ayçiçek Yağı Fiyatları

Ayçiçek yağının üretimi birkaç farklı adımda tamamlanmaktadır. Genel anlamda bakıldığında 2 farklı aşama karşımıza çıkıyor. İlk başlanılan aşama presleme olarak göze çarpıyor. Presler ile yapılan işlemde gerekli yağın elde edilmesi sağlanıyor. Yüksek güçlü presler kullanılarak bu Ayçiçek tohumlarından ayçicek yağı elde ediliyor. Burada elde edilen ürün direk Ayçiçek yağı olmuyor. Yüzde 20 oranında yağ içeren bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında solvent çıkartma işlemlerine geçiyor. Bu işlemler ile yağın kalitesi artırılıyor. Yüzde 40-45 düzeyine çıkarılan yağ paketleniyor. Sonrasında ise sofralar ulaşıyor. Solvent aracılığıyla işlem görmeyen yağların da satışı gerçekleşebiliyor. Bu ürünler diğerlerine göre daha düşük kalitede oluyor.

 

Ayçiçek yağının faydalarına bakıldığında ilk olarak göze E vitamini içermesi çarpıyor. E vitamini yoğunluğu sayesinde birçok farklı hastalıktan koruma sağlarken vücuda direnç veriyor. Ayrıca hiçbir besinsel kolesterol de bu yağın bünyesinde yer almıyor. Bunlar hep artı olarak karşılaşılan durumlardır. Buna ek olarak E vitamini sayesinde proteinleri koruyor. Proteinler ise vücudun yapıtaşını oluşturduğu için sağlıklı olmak kolaylaşıyor. Vücut hastalık gibi durumlarda bozulan bölgelere bu alınan E vitamini sayesinde çabuk müdahale ediyor ve iyileşme süreci kısa oluyor. Bu gibi sebeplerden dolayı Ayçiçek yağı tüketimi önem taşıyor. Kaliteli olanların tercih edilmesi ve yemeklerle mutlaka tüketilmesi gerekiyor.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!