alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Bayan Deodorant
Bayan Deodorant
%10indirim
Nivea Dry Fresh Deodorant 150 ml
13,90 TL 12,51 TL
123

Bayan Deodorant

Bayan deodorant; vücut içerisinde ter bezlerinin ürettiği teri önlemek ve bakteri azlığı nedeniyle meydana gelen tüm vücut kokularını yok etmek için üretilmiş bir kişisel bakım ürünüdür. Çiçek, baharat, şekerli türlerde üretilen tüm kadınsı tarzdaki deodorantlara ise bayan deodorant denilmektedir. Bayan deodorant ilk olarak 1888 tarihinde bir Amerikalı tarafından icat edilmiştir. Deodorant ilk olarak bayanlar için üretilme ve reklamları yapılasa da 1930 yılından itibaren erkeklere de hitap etmeye başlamıştır. 1941 yılında başka bir sebeple üretilen aerosol kap sistemi, deodorantlara adapte edilmiş ve böylece bugünkü deodorant formatı olmuştur. Gün geçtikçe insanoğlunun deodorant ihtiyacına göre çeşitli türleri üretilmiş ve piyasaya sunulmuştur.

 

 • Seçilen kıyafetin rengine göre deodorantlar üretilmekte böylece deodorantın giysi üzerinde pudra izi bırakması engellenmektedir.

 • Tüm terlemeleri önler.

 • Vücutta oluşan kokuları engeller.

 • Rahat ve konforlu bir gün geçirilmesini sağlar.

 • Değişik kokularda üretilmesi ile vücuda hoş kokular yayar.

 •  

En Güzel Bayan Deodorant

Bayan deodorant; pudralı, pudrasız olarak ikiye ayrılmaktadır. İçerisinde pudra olan deodorantlara pudralı deodorant denilmektedir. Daha çok yaz mevsiminde kullanılması tercih edilmektedir. Bu deodorant türünde pudranın işlevi;  pudra tarafından terin emilmesi ve hoş kokular yayılmasıdır. Pudralı bayan deodorantı kullanılmadan önce çalkalanmalı ve ince bir tabaka halinde sıkılmalıdır. İyi sıkım gerçekleştirilmeyen pudralı deodorantlar beyaz renkte lekelere sebep olmaktadır. Pudrasız bayan deodorantı içerisinde pudra olmayan deodorantlardır. Bayan deodorantları erkek deodorantlarına göre daha çiçekli, baharatlı ve şekerli kokulardan oluşmaktadır.

 

Deodorantı doğru seçmenin yanı sıra deodorantı kullanmayı bilmek de bir o kadar önem taşımaktadır. Tüm deodorantlar kullanılmadan önce güzel bir şekilde sallanmalıdır. Deodorant sıkılacak bölgeye takriben 15 cm uzaklıktan deodorant sıkılmalıdır. Deodorantlar hiçbir zaman aşırı miktarda sıkılmamalıdır. Az yoğunlukta, ,ince bir tabaka halinde tatbik edilmelidir. Her bölge için yaklaşık iki adet fıs yeterli olacaktır. Deodorant kullanımında önce sürülmesi için üretilmiş stick veya roll-on ürünleri de kullanılabilir. Kıyafet giyilmeden önce deodorant sıkılmalı ve kurumadan da kıyafet giyilmemelidir.

 

Nivea Bayan Deodorant

Yumuşatıcı bazı yağlar bayan deodorant üretiminde kullanılmaktadır. Gliserin gibi kaygan bazı maddeler deodorant kullanımını kolaylaştırmaktadır. Alkol ise belirli bir oranda deodorantların içerisinde yer almaktadır. Deodorantlar üretilirken içerisine alkol konmasının sebebi; alkolün deodoranta çabuk kuruma özelliği vermesidir. İnsan vücudunda toplam 45 milyon ter bezi bulunmaktadır. Bu ter bezleri ise ter üretmekle görevlidir. Günlük hayatın koşturmasında terlememek imkansız bir hale gelmektedir. Bu noktada da devreye deodorantlar girer. Deodorantlar ise çeşitli kimyevi maddelerden üretilmektedir. Paraben maddesi kozmetik ürünlerin çoğunda bulunan bir maddedir. Birçok deodorant üretiminde de kullanılan bir maddedir. Alüminyum, reçete ile satışı yapılan deodorant çeşitlerinin içerisinde yer almaktadır. Ter oluşumunu engelleyen bir maddedir.

 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!