alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
STOK DURUMU
Çikolatalar

Çikolatalar

Çikolatalar

Çikolatalar,  bütün insanların sevdiği vazgeçilmez tutkular arasındadır. Peki, bu tutkunun tarihte ilk doğuşu nasıl olmuş dersiniz. Çikolata, tarihte nerdeyse 4000 yıl önce kakao çekirdeğinden içecek yapmak isteyen Honduraslılar tarafından bulunan bir tattır. Bu tat yıllar boyunca yerliler tarafından acı içecek mantığıyla tüketilmiştir. Genellikle dini ritüellerde ve özel günlerde ikram edilmiştir. Aztek dilinden bugüne gelen çikolata kelimesi, farklı anlamlarda kullanılmaktayken, bugün insanlar arasında mutluluk kelimesiyle ifade edilmektedir . Çikolatanın yenilmeye başladığı tarihler, Avrupa'ya adım atıldıktan sonra seçkinler tarafından olmuştur.

 

Çikolatalar Neden Bu Kadar Çok Sevilir

Kakao ağaçlarının çekirdeğinden üretilen çikolatalar, en az %70 kakao liköründen ve yağından  yapılmaktadır. Beyaz çikolata da ise bu oran %50'dir. Yenilmeye hazır hale gelmesine kadar bir çok işlemden geçmektedir. Kakao çekirdeklerinin hasatı yapıldıktan sonra mayalanması için, dinlendirilmeye bırakılmaktadır. Kuruma ve temizlenme işlemleri yapıldıktan sonra, hamurlanması amacıyla kuru zemine yatırılmaktadır. Çikolata dememiz için, bu işlemden sonra likör ve kakao yağının birleşmesi gerekmektedir. Böylece ortaya çıkmakta ve tüketilmeye hazır hale gelmektedir. Çikolataların bu kadar çok sevilmesinin sebebi ise, içerisinde bulunan maddelerden kaynaklanmaktadır. İçerisinde bulunan, theobromine, phenylethylamine ve caffeine sevilmesinin en büyük nedenlerinden olan maddelerdendir. Bu maddeler beyne doğrudan etki etmekte ve mutluluk hormonun salgılanmasına yardımcı olmaktadır.

 

Çikolatalar Mutluluk Veriyor

İnsanlar aslında çikolata yemeyi kendiliğinden istememektedir. Çikolataları yemeye tetikleyen, vücutta bulunan hormonlardır. Bu hormonlardan en iyi bilineni serotonindir. Vücutta düşen serotonin hormonuna en iyi müdahale, çikolatalar ile yapılmaktadır. Özellikle kadınların, adet döneminde serotonine daha fazla ihtiyacı olmaktadır. Buna paralel olarak çikolata yeme ihtiyacı artmaktadır. Çikolata olarak değil de tatlı şeyler olarak genellemek daha doğru olacaktır. Fruktoz ve glukoz vücudun benzini gibidir. Benzinsiz araba nasıl ki hareket edemiyorsa, tatlı görmeyen vücuttan belli bir aşamadan sonra tepki gösterecektir. Şeker ihtiyacının çok fazla bir şekilde tüketilmesi de sakıncalıdır. Bu sebeple dengeyi doğru tutmak gerekmektedir. Duygusal yönden rahatlamak isteyen insanların, çikolata tüketmek istemesi kadar doğal bir durum yoktur. Kadınlar erkeklere göre daha duygusal yaratılışa sahip olmasından dolayı daha çok çikolata tükettiği görülmektedir. Mutlu olan ya da çok üzülen bir kadının çikolata tüketmesi, acısının bir nebze de olsa azalmasına neden olmaktadır. Çikolatalar arkadaştan daha arkadaştır. Sınırsız mutluluk verme garantisi vardır.

 

Çikolatalar Çocukluktan Gelen Alışkanlıkla Her Yaş Seviliyor

Çikolatalar konusunda insanların bu denli tatlıya bağlı olmasının bir sebebi de çocukluğunda başarılı bir durum karşısında hep şekerle ya da çikolatayla ödüllendirilmesinden kaynaklanmaktadır. Yani bilinçaltına tatlı bir kere işlenmiştir. Bu yüzdendir ki mutlu oldukları zaman ya da bir kutlama sırasında tatlısız muhabbet dönmemektedir. Çikolatalar, bu denli kıymetliyken kendini çikolatayla şımartmak en masum durumlardandır. Herkesin sevdiği çikolatası kendine özeldir. Alternatifte oldukça fazladır. Fındıklı, fıstıklı, antepfıstıklı, sütlü.  bitter, beyaz gibi kişilerin damak zevkine hitap eden bir çok çikolata bulunmaktadır. Damak zevkini ve mutluluğunu yaşarken kişinin sağlığını da elden bırakmaması gerekmektedir. Bağımlılık yapan bu yiyeceğin, ipin ucu kaçırılmadan ara sıra tüketildiği zaman daha lezzetli olduğu bilinmesi gerekmektedir.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Ziynet K Müşteri
  Tesekkur ederim. Az önce ürünleri teslim aldım.paketleme için ayrıca teşekkürler.6 temmuz öğleden sonra alışveriş yapmıştım ve. Bugün teslimat gerçekleşti.tekrar teşekkürler kolay gelsin hayırlı işler.
  Yaşar Müşteri
  Siparişim hızlı ve özenli ambalajlanmış olarak elime ulaştı. Çok tesekkur ederim.
  Cihan U Müşteri
  Kargom geldi tsk ederim kac senedir sitelerden ayni islak mendili aliyorum ama boyle özenli paket ilk defa goruyorum 2 li olarak tsk ederim dogru adres guvenilir...
  Şahin biçer Müşteri
  Herşey için teşekkür ederiz Türkiye'nin bir ucundaan bir ucuna hızlı bir şekilde geldi aldiklarimiz ve özenle tek tek sarılmış böyle bir hizmet görmedim ben hiç
  Neşe T Müşteri
  11.3.2020 tarihinde ilk defa verdiğim siparişim güzel paketlenmiş olarak 12.3.2020 tarihinde elime ulaştı. Bundan sonra yapacağım alışverişlerimde de faydalanmak istiyorum. Çok teşekkür ederim.
  Gündem E Müşteri
  Merhaba bu sitenizden yaptığım 6. Alışverişim.. Paketleme de çok özen gösteriyornuz yine aynı ilgi ve hassasiyeti bu alışverişte de bekliyorum..
  Emrah P Müşteri
  Mağazanızdan daha öncede alışveriş yapmıştım. Bu alışverişimden de memnun kaldım. Güvenle alışveriş yapabileceğimiz bir firmasınız. Ürün fiyatları konusunda da gayet uygun fiyatlarınız var. Ayrıca hediyeniz için teşekkür ederim. Yorumumu yayınlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar bol kazançlar dilerim.
  Samet Y Müşteri
  Siparişlerim iki gun icinde elime ulaştı silopi'den teslim aldım kargoyu. Özenli paketleme ve özürsüz ürünler teşekkürler market paketi iyi çalışmalar kesinlikle tavsiye edeceğim bir alışveriş oldu
  ahmet ö Müşteri
  istediğim çaylar eksiksiz hızlı ve güvenli bir şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Ümmügülsüm K Müşteri
  Siparişimi teslim aldıktan sonra farklı şekilde ürün yolladığınız için telefon ile sizi arayarak eksik ürün olduğunu söyledim.telefondaki ilgili mail atmamı söyledi.ancak tekrar kontrol ettiğimde sayıca (birim olarak)eksiklik olmadığını gördüm.hem bunu belirtmek için hem de telefonda konuştuğum hanımın olumlu yaklaşımı, çözüm odaklı konuşması ve ilgi alakası için teşekkürlerimi bildirmek için yazıyorum. Her ne kadar ürün çok geç gelse de, sipariş ettiğimden farklı şekilde gelse de çözüm odaklı yaklaşımınız süper...teşekkür ederim.Hep böyle kalın....
  Melek Müşteri
  ilk defa alışveriş yaptım. önce tereddüt ettim fakat zamanında ve iyi paketlenmiş olarak geldi. teşekkür ederim.
  Naci Müşteri
  4. kez alışveriş yapıyorum ve her defasında yurtiçi kargo ile sorun yaşıyorum. Siz hemen kargoya veriyorsunuz kargo 2 günde zor getiriyor.
  Fatih Ö Müşteri
  ilginize çok teşekkür ederim.
  Neslihan k Müşteri
  Bebegim icin vermis oldugum siparisler kisa surede elime ulasti. Siparisleriminden yola cikarak bebek bezi hediyesi ile geldi siparislerim. Ilginize cok tesekkur ederim.
  Necla Müşteri
  SAYIN MARKETPAKETİ, Göndermiş olsugunuz siparişimizi aldık cok tesekkur ediyoruz.Benim tesekkur etmek istediğim konu urunlere gostermiş oldugunuz titiz bir sekilde ambalajlama sekli .Senelerdir bu sektorde cesitli firmalardan kargo paketi almaktayım sizin kadar titiz bir sekilde strechleyen olmamişti.Sadece Abc ult.cam.sularını kargo koliyi ters bir sekilde nakil ettiği icin kapaklarından kenarlara sızıntı yapmıştı.Başkada bir sorun yoktu. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.
  Tugce K Müşteri
  kargom iki gün gecikti ama ürünlerim eksiksiz bir şekilde çom güzel paketlenmiş olarak geldi. Teşekkürler
  Harun B Müşteri
  Kalitenizi bozmadan devam edin lütfen sizlere teşekkür ediyorum.sizlerden cok memnunum
  Raif E. Müşteri
  Kargo sorunsuz bir şekiklde geldi, tşk ederim. Kolay gelsin.
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!
marketpaketi
Sipariş detaylarınızı buradan öğrenebilirsiniz.
Kapat