alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Diş Macunu
Diş Macunu

Diş Macunu

Diş macunu; içerisinde kalsiyum ve flor bulunan diş temizleme ve kişisel hijyen ürünüdür. Birçok çeşit diş macunu üretilmekte ve tüketicilere sunulmaktadır. İlk diş macununa yakın madde, Milattan önce 5000 yıllarında kullanılmıştır. Roma ve Yunanistan’da da toz halinde diş macunu kullanılmıştır. Hemen hemen aynı dönemlerde Çin ve Hindistan’da da toz halindeki diş macunları kullanılmaktaydı. Diş macunlarına tatlandırıcı olarak; tuz, nane, zencefil katılmaktaydı 1850’de ilk defa diş macunları kavanoza girdi. 1873 tarihinde ise seri üretim ile insanlara diş macunları sunuldu. 1960’ta ilk defa diş macunlarına florür eklendi. 1980’de ise bugünkü diş macunlarına en yakın formatta üretimler yapılmaya başlandı.

 • Diş plaklarının oluşmasını engeller.

 • Diş taşlarının oluşumunu engeller.

 • Dişlerin sararmasını engeller.

 • Ağız içindeki bakterileri yok eder.

 • Ağız ve diş sağlığı açısından birçok özellik ve kapsamdadır.

En İyi Diş Macunu

Diş macunu içerisinde birçok madde bulunmaktadır. Bunlar; temizleyici maddeler, birleştirici maddeler, nemlendiriciler, aroma veren renkli ve tatlandırıcı maddeler, koruyucu maddeler, florür ve diğer tedavi amaçlı kullanılan maddeler, anti bakteriyel maddeler, nazik aşındırıcılar, magnezyum, karbonat, silisyum, kalsiyum, alüminyum oksit, fosfar tuzları, gliserol, seorbitol gibi maddelerdir. Diş macunları aromatik olarak; naneli, elmalı, florürlü üretilmektedir. Özellikle sigara ve kafein kullanımı yüksek kişilere florürlü ürünler önerilmektedir. Diş beyazlatıcı ürünler de son yıllarda trend haline gelen diş macunları arasında yer almaktadır. İçerisindeki özel maddeler sayesinde dişlerin rengini oldukça beyazlaştıran diş macunları en çok tercih edilen türde diş macunları arasında yer almaktadır.

 

Diş Macunu Markaları

Diş macunu kullanılırken asla ıslatılmamalıdır. Diş macununu ıslatmak diş macunu içerisindeki etken maddelerin etkisinin azalmasına ve bakteri oluşumunun yok edilememesine sebebiyet vermektedir. Kişi kendine en uygun diş macununu seçmeli bu ürünü kullanmalıdır. Diş hassasiyeti olanlar, diş eti hastalığı olanlar, diş teli takanlar, takma diş sahibi olanlar, sigara kullananlar kendileri için üretilmiş olan diş macunlarını kullanarak daha iyi sonuçlar alabilmektedir. Bu noktada en doğru diş macunu önerisini doktor yapmalıdır. Diş macunlarının içerisinde bakteri ve plak oluşumunu engelleyen birçok madde bulunmaktadır. Bu maddeler dişleri aşındırmaktadır. Bu sebeple diş macunları fazla kullanılmamalı ve sürekli aynı ürün tercih edilmemelidir. İdeal diş macunu oranı nohut büyüklüğünde olmalıdır. Diş fırçalama işleminden sonra ağız iyice çalkalanmalı, tüm diş macunu ağızdan temizlenmelidir.

 

Diş fırçasına, nohut büyüklüğünde sıkılan diş macunu ile dişler asgari 2 dakika boyunca fırçalanmalıdır. Dişler yumuşak hareketlerle nazikçe fırçalanmalıdır. Üst dişler, alt dişler iç yüzeyleri, tüm dişlerin ön yüzeyleri, çiğneme yüzeyleri, dilin üstü, dişlerin arka kısımları ve dolgu alanlarına özellikle fırçalama yaparak işlem tamamlanmalıdır. Son olarak ağız su ile iyice çalkalanmalıdır. Ardından diş ipi kullanımı uygulanmalıdır.


 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!