alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Fındık Yağı
Fındık Yağı

Fındık Yağı

Fındık ülkemizde en önemli besinler arasında yer almaktadır. Üretimi de Karadeniz Bölgesinde yapılmaktadır. Fındık bitkisinin sağlığımıza faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle çok tercih edilmektedir. Fındıktan elde edilen besinler de çok önemlidir. Fındık yağı da çok değerli bir yağ çeşididir. Günlük yaşamımızda hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir. Cilt için, saçlarımız için ve salatalarda kullanımı özellikle son yıllarda gittikçe artmaktadır.

 

İnsan sağlığına faydaları çok fazla olan fındık yağı içerisinde oleik asit vardır. Oleik asit zeytin yağının içerisinde de vardır. Ancak fındık yağının içerisinde zeytin yağına göre daha fazla oleik asit bulunmaktadır. Bu nedenle zeytin yağından daha çok sağlığımıza faydası vardır. Fındık yağının faydaları;

 

Fındık yağı içerisinde yoğun miktarda E vitamini bulunmaktadır. Bu nedenle kansızlık sorununa iyi gelmektedir. Bazı damar hastalıklarında yine kullanılması gereken bir besin türüdür. Özellikle varis gibi sorunlarda varisli bölgelere sürülerek varis etkisi azaltılmaktadır. Dişlerimizin en çok ihtiyaç duyduğu mineral kalsiyum mineralidir. Fındık yağı içerisinde yoğun miktarda kalsiyum olduğundan diş çürümelerinde de kullanılmaktadır. Ayrıca kemik erimesi, kısırlık ve kanser gibi hastalıkların önlenmesinde de büyük bir öneme sahiptir. Fındık yağı ile vücuda masaj yaparak vücudun daha güçlü olması da sağlanmaktadır.

 

Fındık Yağı Faydaları

Fındık yağının cildimiz üzerinde de önemi büyüktür. Özellikle hamilelik sürecinde karın bölgesinde oluşan çatlakların giderilmesinde kullanılmaktadır. Çatlakların azalmasına ve zamanla giderilmesine yardımcı olmaktadır. Selülit sorunlarında da oluşan çatlak ve yırtıkları da gidermektedir. Egzama hastalığında da fındık yağı giderici etkiye sahiptir. Fındık yağının yüz bölgesinde kullanımı da uygundur. Cildin yenilenmesine ve ölü derinin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca yaşlanma etkilerini de azaltmaktadır. Vücutta oluşan kırışıklıklara doğal çözüm yöntemidir. Cilt üzerinde uygulanmasında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Saçlarımızda en önemli karşılaştığımız sorunlardan biri saç uçlarında kırıkların oluşmasıdır. Fındık yağının düzenli olarak saçlara kullanılması saç kırıklarının azalmasına ve kırıkların giderilmesinde etkilidir. Diğer sorunlardan biri de saçların aşırı derecede yağlanmasıdır. Saçlarda yağ kullanımı genellikle saç yağlanmasını arttırdığı düşünülse de fındık yağı saç yağlanmalarının azalmasında etkilidir. Düzenli olarak saça fındık yağı uygulanması saç yağlanmasını da düzene sokmaktadır. Fındık yağı kuru ve cansız saçlarında güçlenmesini sağlamaktadır. İçerisinde ki E vitamini nedeni ile saçlar üzerinde kullanımı büyük bir öneme sahiptir. Saç diplerinde oluşan yara gibi sorunlarında iyileşmesinde de etkilidir. Ayrıca saç renginin korunmasında da etkilidir.

 

Fındık Yağı Fiyatı

Fındık yağı belirttiğimiz gibi saç ve ciltte yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak sadece kullanım alanı bununla sınırlı değildir. Özellilikle son dönemlerde bazı yemeklerde de kullanımı yapılmaktadır. Özellikle et yemeklerinde kullanımı gittikçe artmaktadır. Yemeklerde kullanımı tat olarak herhangi bir farklılık yaratmamaktadır. Aksine sağlığımıza daha faydalı olmasını sağlamaktadır. Özellikle salatalarda kullanımı da yapılmaktadır. Salatalarda kullanımı hem tadını daha da güzelleştirmekte hem de sağlık açısından faydasını arttırmaktadır. Fındık yağını sitemizden  en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.


 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!