alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Manikür Aksesuarları
Manikür Aksesuarları
123

Manikür Aksesuarları

Manikür; el tırnak diplerinde çıkan fazla etlerin özel aletlerle alınması, törpüleme, oje sürme gibi el bakım işlemlerine denilmektedir. Manikür yapılırken kullanılan tüm aletlere ise manikür aksesuarları denilmektedir. El bakımı tarihi olarak epey eskilere dayanmaktadır. Mısır Uygarlığı’nda sosyal statü simgesi olan farklı uzunlukta ve renkteki tırnaklar zenginlik göstergesiydi. Çin Uygarlığı’nda ise, zengin aileler tırnak boyalarında gümüş ve altın renk kullanmaktaydılar. 18.yüzyılda ise manikür aksesuarları tırnak bakım kategorisinde yer almaya başlamış ve tırnaklardaki ölü deriler tırnaklardan temizlenmeye başlanmıştır.

 

Birçok farklı manikür aksesuarları bulunmaktadır. Bazıları şu şekildedir;

 • Tırnak makası
 • Tırnak fırçası
 • Törpü
 • Tırnak Eti itici (Krong)
 • Kütikül makası
 • Tırnak eti pensi
 • Manikür yapılacak bir kap
 • Manikür yapılırken kullanılacak bez
 • El nemlendiricisi
 • Ayak taşı

Manikür Aksesuarları Çeşitleri

Her bir manikür aksesuarları ürünlerinin kendince bir işlevi bulunmaktadır. Tırnak makası uzamış olan tırnakları kesmeye yarayan kişisel bakım aksesuarıdır. Tırnak fırçası, tırnak temizlemek için olmazsa olmaz bir manikür aksesuarıdır. Törpü, tırnaklara şekil vermek için kullanılır. Tırnak eti itici(krong); metal, ağaç ve plastik malzemeden üretilen, tırnak etlerini itmek için kullanılan bir manikür aksesuarıdır. Kütikül makası, ölü deriyi almaya yarayan bir manikür aksesuarıdır. Bu aksesuar şahsi olmalı ve temizliği düzgün yapılmalıdır. Yaşanabilecek mikrobik bir vaka enfeksiyon kapmaya sebep olabilir. El nemlendirici ise, ölü etlerin daha kolay alınması için yumuşatma görevindedir. Ayak taşı ise ayakaltında oluşan kabuklanma ve sert deriyi yumuşatmak için kullanılmaktadır.

 

Manikür Aksesuarları Ve Fiyatları

Manikür uygulamasına başlanmadan önce eğer tırnakta oje var ise çıkarılır ve eller dezenfekte edilir. Eller yıkandıktan sonra özel yumuşatıcı nemlendirme sağlayan bir jel sürülür. Tırnaklar kesilme işleminden geçecekse tırnak makası ile kesilir. Törpüleme işlemi yapılır. Cam törpü gibi kaliteli bir törpü kullanmakta fayda vardır. Eller yumuşaması için, Ilık bir suda yaklaşık 10 dakika bekletilir. Tırnaklardaki ölü deriler kütikül yardımı ile tırnaklardan ayrılır. Ölü derilerin geriye doğru itilmesiyle asıl manikür uygulaması da başlamış olur. Tırnak diplerinde biriken ölü etler manikür makası ile alınarak tırnak dipleri temizlenir. Çok dipten kesilen ölü deri tırnakların kanamasına sebebiyet verir. Bu sebeple tırnak dipleri çok derinden kesilmemelidir. Bu aşamayla beraber manikür tamamlanmış olur. Son olarak nemlendirici sürülür. İsteğe göre oje sürümü yapılabilir.

 

Manikür uygulaması tırnak diplerine kadar giren bir el bakımı olduğu için, çeşitli kanama ve enfeksiyonlara da açık bir bakımdır. Kullanılan manikür aksesuarları mutlaka şahsi olmalı ve her kullanımda hijyenik bir hale getirilmesi gerekmektedir. Kuaförde manikür yaptırırken kişi kendine ait olan manikür setini yanında götürmelidir. Profesyonel manikür setleri ile evde de manikür bakımı kişi tarafından uygulanabilmektedir.  


 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!