alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Masa Oyunları
Masa Oyunları
12

Masa Oyunları

Masa oyunları günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen oyun türleri arasında masa oyunları yer almaktadır. Masa oyunları toplumda son yıllarda yayılsa da tarihte çok eski yıllardan beri gelen oyun türleridir. Bir masa veya düz semin üzerinde toplanarak oynan zeka ve eğlence içerikli oyunlardır. Masa oyunları kitap ve kırtasiye mağazalarında bazı online sitelerde yaygın bir şekilde satılmaktadır. Sürekli gelişme göstermektedir. Her geçen gün yeni masa oyunları türetilmektedir. Bunların çoğu genellikle zeka oyunlarıdır.

 

Masa Oyunları Çeşitleri

Belirli kategorilerde çok fazla masa oyunu çeşitleri bulunmaktadır. Ama bunlarında belirli kategorileri vardır. Masa oyunları kategori olarak 3 farklı şekildedir. Bunlar:

 

Aile kutu oyunları: Aile kutu oyunları oynanması ve anlaşılması daha kolay olan ve bütün aile bireylerinin beraber oynayacağı oyunlardır. Bu oyunda hem aileler çocuklarına zaman ayırmakta hem de zeka gelişimlerine yardımcı olmaktadır. Aile masa oyunlarında seçebileceğiniz çok fazla oyun bulunmaktadır. Bunların seçiminde çocuğunuzun yaşına göre seçebileceğiniz oyunlarda bulunmaktadır. Strateji kutu oyunları: Bu oyun kategorisi genellikle anlaşılması daha zor fakat anladıkça zevkli olan oyunların olduğu alandır. Genellikle arkadaş ortamlarında tercih edilmektedir. Parti kutu oyunları: Daha fazla kişi ile oynanan oyun grubudur. Oyuncular arasında iletişim diğer kategorilere göre daha fazladır.

 

İki Kişilik Masa Oyunları

Masa oyunları zamanla deneyim kazanılan bir oyun türüdür. Şans oyunları da olsa deneyim kazanıldıkça şans daha da artmaktadır. Masa oyunları insanlar arasında yakın iletişimi daha çok güçlendirmektedir. Özellikle bazı oyunlar strateji öğrenilmesinde çok etkilidir. Çocukların da oynayabileceği masa oyunları zeka gelişimine yardımcı olmaktadır. Ayrıca hesap yapma yeteneğini geliştirmektedir. İskambil kağıtları da masa oyunları türlerindendir. Zar ile oynanan şans oyunları da vardır. Günümüzde oldukça yaygın olan oyunlardır. Özellikle öğrencilerin oynadığı bazı masa oyunları vardır.

 

Masa Oyunları İsimleri

Satranç: En çok oynanan masa oyunları arasındadır. Tarihten beri günümüze kadar gelen ve kişilerin strateji ve zeka gelişimine ileriye dönük düşünmesine yardımcı olmaktadır. Satraçta sürekli turunuvalar da yapılmaktadır. Özellikle okullarda satranç kursları açılmaktadır. Eğlenceli bir oyun türüdür. Dama: Dama oyunu da yine bir masa oyunudur. Tahta bir zemin üzerinde pullarla oynanan stratejik bir oyundur. Monopoly: Günümüzde en yaygın olan masa oyunlarından biridir. Genellikle üniversite öğrencileri arasında oynanan oyundur. Aile içerisinde de oynanabilen bir masa oyunudur. Monopoly hem stratejik düşünme hem de hesap yapma yeteneğini güçlendirmektedir. Risk ve analiz yapılma oranı yüksek olan bir oyundur. Hemen hemen her kitap kırtasiye de yaygın olarak satılmaktadır. İlk başlarda zor bir oyun olsa da deneyim kazanıldıkça oyunun kazanılma oranı da artmaktadır. Tavla: Tavla oyunu da yine yaygın olan bir masa oyunudur. Hem şans hem de strateji gerektiren bir oyundur. Yine tavla oyunununda da turunuvalar düzenlenmektedir.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!