alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Parti ve Doğum Günü
Parti ve Doğum Günü

Parti ve Doğum Günü

Herhangi bir takvime göre bir kişinin doğduğu gün ve her tekrarlanan periyoda ismini veren ritüele doğum günü denilmektedir. Doğum günü kutlaması ise bu her yıl tekrarlanan günde çeşitli kutlamaların ve partilerin düzenlenmesine denilmektedir. Her kültürde doğum günü kutlaması yer almaktadır. Parti ve doğum günü hazırlamak da bir o kadar beceri ve detaylı bir hazırlık istemektedir.

 

Doğum günü kutlamaları kültürden kültüre değişkenlik gösterebilmektedir. Belli başlı simgeleri ise mumlar ve pastadır. Kişinin aldığı yaş kadar mum doğum günü pastasına dikilir ve doğum günü sahibi kişi bir dilek tutarak pastayı üfler. Doğum günü sahibi kişiye hediyeler almak da doğum günü kutlamalarının en bilindik ritüellerindendir. Değişik süslemeler de doğum günü sahibi olan kişinin yaş ve cinsiyetine göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

 

Bazı parti ve doğum günü malzemeleri şu şekildedir;

 

Pasta, mum, balonlar, çeşitli şekerlemeler, kapı süslemeleri, afişler, konfeti, davetiye, çubuklu yazılar

 

Yetişkinler için Parti ve Doğum Günü Nasıl Olur?

Bir yetişkine doğum günü partisi hazırlarken birçok şeyi ayrıntılı düşünmek gerekmektedir. Bir yetişkine doğum günü partisi hazırlamak bir çocuğa hazırlamaktan daha meşakkatli olabilmektedir. Yetişkin doğum günleri için arkadaş çevresi, ailesi ve yakınlarının olduğu bir akşam yemeği düzenlenebilir, müzikli bir organizasyon hazırlanabilmektedir. Aynı zamanda yaşanan tüm anları ölümsüzleştirmek adına profesyonel bir fotoğrafçı da bu doğum günü organizasyonunda yer alabilir.  Çalışma hayatı düşünüldüğünde bir yetişkine doğum günü partisi hazırlanabilecek en uygun vakit hafta sonudur. Doğum günü partisi düzenlenecek mekan ve süslemeler de doğum günü partisi yapılacak kişinin tarzına uygun hazırlanmalıdır. Parti ve doğum günü davetiyeleri de çağırılacak kişileri unutmamak adına hazırlanabilir. Evde yapılacak doğum günü partisi için oynanabilecek tüm oyunlar öncesinde hazır edilip, parti sırasında eğlenceli vakit geçirebilmek de mümkündür.

 

Çocuklar İçin Parti ve Doğum Günü Nasıl Olur?

Bir çocuğa parti ve doğum günü eğlecesi hazırlamak bir yetişkine doğum günü partisi hazırlamaktan her zaman daha kolaydır. Çünkü çocukların mutlu olacağı şeyler bellidir ve bunlar için düşünmek ve zaman kaybetmek gibi eksi yönler bulunmamaktadır. Çocuklar için rengarenk süsler, balonlar, yiyecekler ve eğlence olarak da palyaço etkinliği her zaman çocukları mutlu edecektir. Rengarenk cupcakeler, doğum günü partisi hazırlanacak çocuğun fotoğrafı ya da sevdiği bir çizgi film karakterinin resminin bulunduğu pasta, süslemeler ve bol oyuncak bir çocuğa doğum günü partisi hazırlarken yeterli olacak hazırlıklardır. Çocuklar için hazırlanan doğum günü partilerinde vakit seçimi önemlidir. Okulun tatil olduğu günlerde ve akşam erken yatmaları gerektiği için gündüz veya öğle saatlerinde parti yapmak her zaman daha doğru olacaktır. Çocukların doğum gününe okula gidiyorsa sınıf arkadaşları, okul çağında değilse aile vasıtasıyla iyi anlaştığı arkadaşları çağrılmalıdır. Çocuklara doğum günü hediyesi seçmek de bir kadar kolay olmaktadır. Her çocuğun sevdiği bir oyuncak figürü ya da çeşidi vardır.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!