alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Puzzle
Puzzle

Puzzle

Puzzle, tarihten beri bilinen ve icadı çok eski yıllara dayanan insanların zeka gelişimine ve dikkatlerini toplamasına yardımcı olan bir çeşit eğlenceli oyuncak türüdür. Çocukların özellikle ilk zeka gelişim evrelerinde ve okula ilk başladıkları dönemde oynadıkları parçaları birleştirerek bütüne ulaştıkları bir oyuncaktır. Her yaşta zevk veren bir oyundur. Puzzle çocuklar için çok önemlidir. Çocukların şekil seçebilme ve bütüne ulaşma yeteneğini geliştirmektedir. Diğer adı halk arasında yapboz olarak bilinmektedir. Aslında görsel olarak açıklanacak olursa bir fotoğrafın parçalara bölünmüş halidir. Bu parçaların tekrar kesitlere göre birleştirilmesi işlemidir.

 

Puzzle zorluk derecesine göre değişmektedir. Her yaşta bireyin oynayabileceği puzzle çeşitleri vardır. Bu da yine zorluk derecesine göre bulunabilmektedir. Özellikle son yıllarda insanların sakin bir şekilde rahatlamaları için tercih ettikleri bir alandır. Bireyin tercihine göre alabileceği 100, 200 parçalı puzzle çeşitleri vardır. Bunlar yine 1000 veya 2000 parçaya kadar artmakta ve piyasa da her yerde bulunmaktadır.

 

1000 Puzzle

Puzzle her yaşta bireyin oynayabileceği bir oyundur. Özellikle çocuklar için pedagoglar tarafından tavsiye edilmektedir. Çünkü çocuğun zeka gelişimine katkısı çok fazladır. En önemlisi de dikkat dağınıklığı olan çocuklarda dikkat dağınıklığının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Çocuklarda parça bütün ayrımının yapılabilmesine ve parçaları birleştirme yeteneğine yardımcı olmaktadır. Puzzle sadece çocuklar için değil yetişkin bireyler için eğlenceli bir oyun aracıdır. Sadece eğlenceli olması değil bireylerin rahatlamasına psikolojik olarak dinlenmelerine yardımcı olmaktadır. Puzzle yapmak kolay gibi görünse de sabır gerektiren bir oyundur.

 

Puzzle 2000

Özellikle yetişkin bireyler için olan 1000 veya 2000 parçalı olan puzzle oyunları daha fazla sabır gerektirmektedir. Bu oyun sayesinde pratik düşünme yeteneğiniz gelişmektedir. Puzzle zamanla deneyim kazandıran bir durum olsa da parça sayısı arttıkça yapımı da zor olmaktadır. Ne kadar deneyim olursa olsun puzzle sadece bir oyun değil zeka ve dikkat gerektiren bir oyundur. Puzzle insanlar zamanlarını eğlenceli geçirmelerini sağlayan bir oyundur. Tüm aile bireylerinin birlikte yapabileceği bir oyundur. Yani aile içi iletişimin gelişmesine de yardımcı olmaktadır.

 

Yetişkin puzzle oyunları son yıllarda günümüzde gittikçe önem kazanmaktadır. İnsanların çoğu buna merak sarmış durumdadır. Yetişkin puzzle oyunları parça sayısı daha fazla ve küçük olduğundan daha detay gerektiren bir oyundur. Parça sayısı fazla olan puzzle için ilk yapılması gereken puzzle resminin çerçevesinin oluşturulmasıdır. İşlemin daha kısa sürede tamamlanması ve daha kısa sürede yapılması için parçaların kenar ve köşeleri bulunarak çerçeve oluşturulmalıdır. Puzzle yaparken aldığınız puzzle resmi mutlaka karşınızda durmalıdır. Sürekli kontrol ederek parçalar birleştirilmelidir. Diğer püf nokta ise aynı tonların parçalarının bir araya toplanmasıdır. Aynı tonlar bir araya toplandıktan sonra bir köşeden başlanarak puzzle parçaları birleştirilmeye başlanmalıdır. Parçalar birleştikçe zamanla resim ortaya çıkmaya başlayacak ve puzzle rahatlıkla bitecektir.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Naci Müşteri
  4. kez alışveriş yapıyorum ve her defasında yurtiçi kargo ile sorun yaşıyorum. Siz hemen kargoya veriyorsunuz kargo 2 günde zor getiriyor.
  Durmuş A Müşteri
  ürünleri çok güzel paketlemişsiniz teşekkür ederim, lütfen yurtiçi kargo ile çalışmayın
  Fatih Ö Müşteri
  ilginize çok teşekkür ederim.
  Neslihan k Müşteri
  Bebegim icin vermis oldugum siparisler kisa surede elime ulasti. Siparisleriminden yola cikarak bebek bezi hediyesi ile geldi siparislerim. Ilginize cok tesekkur ederim.
  Necla Müşteri
  SAYIN MARKETPAKETİ, Göndermiş olsugunuz siparişimizi aldık cok tesekkur ediyoruz.Benim tesekkur etmek istediğim konu urunlere gostermiş oldugunuz titiz bir sekilde ambalajlama sekli .Senelerdir bu sektorde cesitli firmalardan kargo paketi almaktayım sizin kadar titiz bir sekilde strechleyen olmamişti.Sadece Abc ult.cam.sularını kargo koliyi ters bir sekilde nakil ettiği icin kapaklarından kenarlara sızıntı yapmıştı.Başkada bir sorun yoktu. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.
  Tugce K Müşteri
  kargom iki gün gecikti ama ürünlerim eksiksiz bir şekilde çom güzel paketlenmiş olarak geldi. Teşekkürler
  Harun B Müşteri
  Kalitenizi bozmadan devam edin lütfen sizlere teşekkür ediyorum.sizlerden cok memnunum
  Raif E. Müşteri
  Kargo sorunsuz bir şekiklde geldi, tşk ederim. Kolay gelsin.
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!