alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Allık
Allık

Allık

Allık; yüzün daha canlı ve renkli görünmesini sağlayan bir kozmetik ürünüdür. Allık özellikle elmacık kemiklerine vurgu yapmak için kullanılmaktadır. Doğru allık uygulaması kişiyi daha doğal gösterebilirken, yanlış allık uygulaması ise istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir.

 

En İyi Allık

Birçok allık çeşidi bulunmaktadır. Yapılarına göre allık çeşitleri şu şekildedir;

 

Toz Allık: Fırça ile tatbiki yapılan toz formatında allıklardır. En sık üretilen allık çeşididir.

 

Krem Allık: Yapısı krem olan allıklardır. Parmak ile sürülmesi oldukça pratiklik sağlar. Ayrı bir renk ve parlaklık sağlar.

 

Köpük Allık: Yapıları köpük şeklinde olan allıklardır. Yumuşak bir cilt elde etmek için kullanılabilmektedir.

 

Kalem Allık: Az satılan ürünlerdendir. Islak ve parlaklık kazandırır. Eşit miktarda cilde dağıtılması önemlidir.

 

Fırınlanmış Allık: Islak ve kuru bir kullanım sağlayan allıklardır. Kuru kullanılmak istendiğinde suyla temas ettirilmez. Islak ve kremsi kullanılmak istendiğinde fırçaya az su batırılarak kullanılabilir.

 

Renklerine göre allık çeşitleri şu şekildedir;

 

Işıltı ve Aydınlık Veren Allıklar: Işığı yansıtma fonksiyonu olan ve içerisinde sim de bulunan allıklardır. Özellikle yüz hatlarını belirginleştirmek adına kullanılabilmektedir.

 

Mat Allık: Sim veya ışık yansıtma içerikleri bulunmayan mat allık çeşididir. Doğal bir görünüm sağlar. Sade yüz hatlarına sahip olmak için kullanımı uygun bir makyaj malzemesidir.

 

Bronz Allık

Allık seçimi, herkesin ten rengine ve saç rengine göre farklılıklar gösterir.  Sarışın ve açık tenli kişiler; şeftali, turuncu ve pembe tonlarında allık seçmelidir. Buğday tenli ve kumral kişiler; pembe ve kırmızı tonlarında allık seçerse daha estetik durur. Daha esmer kişiler ise bronz ve toprak renklerinde allık kullanmalıdır. Bu seçimler doğal duracak ve eğreti bir makyaj görüntüsü oluşmayacaktır.

 

Her yüz tipine göre allık uygulaması değişkenlik göstermektedir. Doğru bir allık uygulaması estetik dururken yanlış allık uygulaması ise istenmeyen görüntülere yol açabilmektedir. Oval yüze sahip kişiler allık kullanırken aşağıya doğru bir kullanım yapmalıdır. Çene altı ve elmacık kemiklerinin bittiği noktalara tatbik edilirse yüz daha uzun bir görüntüye sahip olabilmektedir. Kare yüze sahip kişiler allığı şakak kısımlarında yoğunlaşacak şekilde kullanmalıdır. Daha soft yüz hatları için bu uygulama doğru olacaktır. Uzun yüzlü kişiler ise allığı düz sürmelidir. Yüzün ince görüntüye kavuşması için yüze C harfi şeklinde allık kullanılmalıdır. Yuvarlak yüzlü kişiler ise allığı kullanırken uzun çizgilerden yararlanmalı ve koyu tonlarda allık tercih etmelidir.

Allık uygulaması genel hatlarıyla standart bir kullanıma sahiptir. Önce gülümseyerek allık yanağın tepe noktasına tatbik edilir. Fırçaya her zaman az allık alınmalıdır. Kulak bölgelerine doğru hafif hareketlerle allık yüze tatbik edilir. Çene, burun ucu ve alına da hafif allık sürülür.

 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!