alt alt alt
FİLTRELE
FİLTRE SEÇENEKLERİ
Amplifikatör

Amplifikatör 

Amplifikatör, müzik sistemlerindeki sesin daha da yüksek gelmesini sağlayarak ses sinyallerinin güçlendirilmesine yardımcı olur. Türkçe ismi “yükselteç” olan amplifikatör müzik sistemlerinde ses yükseltici olarak kullanılırlar ve CD, pikap gibi cihazlardan gelen ses sinyallerini hoparlörlere yollayarak güçlendirir. Amplifikatör çeşitli sınıflandırmaları bulunmaktadır. 2 ve 4 kanallı olanları piyasada vardır.

Amplifikatör Kullanımı

Her elektronik devrede sinyalleri güçlendirmek için amplifikatör kullanılır. Radyo, teleizyon, Hi-Fi sistemleri, seslerini güçlendiren ve görüntüleri netleştiren amplifikatörlere sahiptirler. Ayrıca, telefonlardaki zayıf sesleri güçlendirmek için de kullanılır. Amplifikatör bir radyo lambası ya da bir transistör aparatlarından oluşmaktadır. Bu sayede daha çok güçlendirme yapılabilir.Amplifikatörler güçlendirme işlemini giriş sinyallerini bozmadan yapabilmelidirler. Çıkış sinyal dalgalarının şekli değişmemeli ve büyüklüğü fazla olmalıdır. Güçlendirme aşırı olursa amplifikatör sinyalin yapısında değişiklikler meydana getirir.

Amplifikatör Çeşitleri

Amplifikatör çıkış katı yapısına göre sınıflandırılmaktadır. Sınıf A’da çıkış katında devamlı akım vardır ve bu yüzden çok elektrik harcayabilir. Çok saf bir ses sahiptirler ve sesteki bozulma ve takılma en alt seviyededir. Sınıf B’de ise çıkış elemanları çok elektrik harcamaz ve işlemleri sırayla yapar. Bugünkü teknoloji ile ilk olarak eksi ve daha sonra artı yüklü sinyalleri işleyen B sınıfı amplifikatör çeşitleri çok hızlı olamadıklarından az kullanılmaktadırlar. Sınıf AB:’de çıkış elemanları sinyallerin sadece yarısından biraz daha fazlasını kullanır ve çıkış elemanları akımla kaplı değildirler. Sınıf AB en çok kullanılan amplifikatör türüdür.Sınıf C daha çok radyo frekans işlenmesi ile ilgilidir. Sınıf D de aynı B sınıfı gibidir; sadece ondan biraz daha hızlıdır. Sınıf E ise özel kontrol cihazlarında kullanılır sadece. F, G, H gibi yeni tasarımlar da vardır ve diğer tüm sınıfların birleşimi gibidir.

Amplifikatör Çeşitleri ve Fiyatları

Amplifikatör ürünleri çok çabuk ısınır; bu yüzden yapımında alüminyum metali kullanılır. Yanlarında da alüminyum metalden yapılma kasa bulunmaktadır. Bu kasa hem görünüş açısından iyidir hem de soğutma sistemi olarak da çok kullanılmaktadır. Amplifikatörler üzerindeki yarı iletken maddeler kasa üzerine yüzeyleri temas edecek şekilde monte edilir ve kasayla bir bütün olarak çalışır. Ayrıca, çoğu amplifikatör sac kutu içerisinde alınır.Amplifikatörler elektriksel bir sinyalin şiddetini çoğaltan bir araçtır. Elektronik amplifikatörler, radyo, bilgisayar, teyp ve televizyon gibi araçlarda ses sinyallerini güçlendirmek için kullanılırlar. Bir saniyedeki titreşimlerin frekans sayısı 20-15.000 arasındaysa bu havadaki titreşimleri herkes duyabilir. Ses frekansı amplifikatörü ise bu 20-15.000 arasındaki gerilim değişimlerini güçlendirir. Amplifikatör, ses frekans yükselteçleri, yüksek frekans yükselteçleri, video ve görüntü yükselteçleri, işlem yükselteçleri ve güç yükselteçleri gibi kullanma yerlerine sahiptirler. Radyo ve pikaplarda 0-20.000 cps arasında sistemle, radyo-frekans amplifikatörleri 500 kc ile 200 mc arasında, VHF ve UHF içinse 200 mc ile 1.000 mc arasındaki amplifikatörler kullanılır.  Ülkeden ülkeye haberleşmede de mikrodalga amplifikatörleri kullanılmaktadır.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!