alt alt alt
FİLTRELE
FİLTRE SEÇENEKLERİ
STOK DURUMU

Amplifikatör

Amplifikatör 

Amplifikatör, müzik sistemlerindeki sesin daha da yüksek gelmesini sağlayarak ses sinyallerinin güçlendirilmesine yardımcı olur. Türkçe ismi “yükselteç” olan amplifikatör müzik sistemlerinde ses yükseltici olarak kullanılırlar ve CD, pikap gibi cihazlardan gelen ses sinyallerini hoparlörlere yollayarak güçlendirir. Amplifikatör çeşitli sınıflandırmaları bulunmaktadır. 2 ve 4 kanallı olanları piyasada vardır.

Amplifikatör Kullanımı

Her elektronik devrede sinyalleri güçlendirmek için amplifikatör kullanılır. Radyo, teleizyon, Hi-Fi sistemleri, seslerini güçlendiren ve görüntüleri netleştiren amplifikatörlere sahiptirler. Ayrıca, telefonlardaki zayıf sesleri güçlendirmek için de kullanılır. Amplifikatör bir radyo lambası ya da bir transistör aparatlarından oluşmaktadır. Bu sayede daha çok güçlendirme yapılabilir.Amplifikatörler güçlendirme işlemini giriş sinyallerini bozmadan yapabilmelidirler. Çıkış sinyal dalgalarının şekli değişmemeli ve büyüklüğü fazla olmalıdır. Güçlendirme aşırı olursa amplifikatör sinyalin yapısında değişiklikler meydana getirir.

Amplifikatör Çeşitleri

Amplifikatör çıkış katı yapısına göre sınıflandırılmaktadır. Sınıf A’da çıkış katında devamlı akım vardır ve bu yüzden çok elektrik harcayabilir. Çok saf bir ses sahiptirler ve sesteki bozulma ve takılma en alt seviyededir. Sınıf B’de ise çıkış elemanları çok elektrik harcamaz ve işlemleri sırayla yapar. Bugünkü teknoloji ile ilk olarak eksi ve daha sonra artı yüklü sinyalleri işleyen B sınıfı amplifikatör çeşitleri çok hızlı olamadıklarından az kullanılmaktadırlar. Sınıf AB:’de çıkış elemanları sinyallerin sadece yarısından biraz daha fazlasını kullanır ve çıkış elemanları akımla kaplı değildirler. Sınıf AB en çok kullanılan amplifikatör türüdür.Sınıf C daha çok radyo frekans işlenmesi ile ilgilidir. Sınıf D de aynı B sınıfı gibidir; sadece ondan biraz daha hızlıdır. Sınıf E ise özel kontrol cihazlarında kullanılır sadece. F, G, H gibi yeni tasarımlar da vardır ve diğer tüm sınıfların birleşimi gibidir.

Amplifikatör Çeşitleri ve Fiyatları

Amplifikatör ürünleri çok çabuk ısınır; bu yüzden yapımında alüminyum metali kullanılır. Yanlarında da alüminyum metalden yapılma kasa bulunmaktadır. Bu kasa hem görünüş açısından iyidir hem de soğutma sistemi olarak da çok kullanılmaktadır. Amplifikatörler üzerindeki yarı iletken maddeler kasa üzerine yüzeyleri temas edecek şekilde monte edilir ve kasayla bir bütün olarak çalışır. Ayrıca, çoğu amplifikatör sac kutu içerisinde alınır.Amplifikatörler elektriksel bir sinyalin şiddetini çoğaltan bir araçtır. Elektronik amplifikatörler, radyo, bilgisayar, teyp ve televizyon gibi araçlarda ses sinyallerini güçlendirmek için kullanılırlar. Bir saniyedeki titreşimlerin frekans sayısı 20-15.000 arasındaysa bu havadaki titreşimleri herkes duyabilir. Ses frekansı amplifikatörü ise bu 20-15.000 arasındaki gerilim değişimlerini güçlendirir. Amplifikatör, ses frekans yükselteçleri, yüksek frekans yükselteçleri, video ve görüntü yükselteçleri, işlem yükselteçleri ve güç yükselteçleri gibi kullanma yerlerine sahiptirler. Radyo ve pikaplarda 0-20.000 cps arasında sistemle, radyo-frekans amplifikatörleri 500 kc ile 200 mc arasında, VHF ve UHF içinse 200 mc ile 1.000 mc arasındaki amplifikatörler kullanılır.  Ülkeden ülkeye haberleşmede de mikrodalga amplifikatörleri kullanılmaktadır.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Ziynet K Müşteri
  Tesekkur ederim. Az önce ürünleri teslim aldım.paketleme için ayrıca teşekkürler.6 temmuz öğleden sonra alışveriş yapmıştım ve. Bugün teslimat gerçekleşti.tekrar teşekkürler kolay gelsin hayırlı işler.
  Yaşar Müşteri
  Siparişim hızlı ve özenli ambalajlanmış olarak elime ulaştı. Çok tesekkur ederim.
  Cihan U Müşteri
  Kargom geldi tsk ederim kac senedir sitelerden ayni islak mendili aliyorum ama boyle özenli paket ilk defa goruyorum 2 li olarak tsk ederim dogru adres guvenilir...
  Şahin biçer Müşteri
  Herşey için teşekkür ederiz Türkiye'nin bir ucundaan bir ucuna hızlı bir şekilde geldi aldiklarimiz ve özenle tek tek sarılmış böyle bir hizmet görmedim ben hiç
  Neşe T Müşteri
  11.3.2020 tarihinde ilk defa verdiğim siparişim güzel paketlenmiş olarak 12.3.2020 tarihinde elime ulaştı. Bundan sonra yapacağım alışverişlerimde de faydalanmak istiyorum. Çok teşekkür ederim.
  Gündem E Müşteri
  Merhaba bu sitenizden yaptığım 6. Alışverişim.. Paketleme de çok özen gösteriyornuz yine aynı ilgi ve hassasiyeti bu alışverişte de bekliyorum..
  Emrah P Müşteri
  Mağazanızdan daha öncede alışveriş yapmıştım. Bu alışverişimden de memnun kaldım. Güvenle alışveriş yapabileceğimiz bir firmasınız. Ürün fiyatları konusunda da gayet uygun fiyatlarınız var. Ayrıca hediyeniz için teşekkür ederim. Yorumumu yayınlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar bol kazançlar dilerim.
  Samet Y Müşteri
  Siparişlerim iki gun icinde elime ulaştı silopi'den teslim aldım kargoyu. Özenli paketleme ve özürsüz ürünler teşekkürler market paketi iyi çalışmalar kesinlikle tavsiye edeceğim bir alışveriş oldu
  ahmet ö Müşteri
  istediğim çaylar eksiksiz hızlı ve güvenli bir şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Ümmügülsüm K Müşteri
  Siparişimi teslim aldıktan sonra farklı şekilde ürün yolladığınız için telefon ile sizi arayarak eksik ürün olduğunu söyledim.telefondaki ilgili mail atmamı söyledi.ancak tekrar kontrol ettiğimde sayıca (birim olarak)eksiklik olmadığını gördüm.hem bunu belirtmek için hem de telefonda konuştuğum hanımın olumlu yaklaşımı, çözüm odaklı konuşması ve ilgi alakası için teşekkürlerimi bildirmek için yazıyorum. Her ne kadar ürün çok geç gelse de, sipariş ettiğimden farklı şekilde gelse de çözüm odaklı yaklaşımınız süper...teşekkür ederim.Hep böyle kalın....
  Melek Müşteri
  ilk defa alışveriş yaptım. önce tereddüt ettim fakat zamanında ve iyi paketlenmiş olarak geldi. teşekkür ederim.
  Naci Müşteri
  4. kez alışveriş yapıyorum ve her defasında yurtiçi kargo ile sorun yaşıyorum. Siz hemen kargoya veriyorsunuz kargo 2 günde zor getiriyor.
  Fatih Ö Müşteri
  ilginize çok teşekkür ederim.
  Neslihan k Müşteri
  Bebegim icin vermis oldugum siparisler kisa surede elime ulasti. Siparisleriminden yola cikarak bebek bezi hediyesi ile geldi siparislerim. Ilginize cok tesekkur ederim.
  Necla Müşteri
  SAYIN MARKETPAKETİ, Göndermiş olsugunuz siparişimizi aldık cok tesekkur ediyoruz.Benim tesekkur etmek istediğim konu urunlere gostermiş oldugunuz titiz bir sekilde ambalajlama sekli .Senelerdir bu sektorde cesitli firmalardan kargo paketi almaktayım sizin kadar titiz bir sekilde strechleyen olmamişti.Sadece Abc ult.cam.sularını kargo koliyi ters bir sekilde nakil ettiği icin kapaklarından kenarlara sızıntı yapmıştı.Başkada bir sorun yoktu. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.
  Tugce K Müşteri
  kargom iki gün gecikti ama ürünlerim eksiksiz bir şekilde çom güzel paketlenmiş olarak geldi. Teşekkürler
  Harun B Müşteri
  Kalitenizi bozmadan devam edin lütfen sizlere teşekkür ediyorum.sizlerden cok memnunum
  Raif E. Müşteri
  Kargo sorunsuz bir şekiklde geldi, tşk ederim. Kolay gelsin.
  MUSTAFA A. Müşteri
  SİPARİŞ VERMİŞ OLDUĞUM ÜRÜNLER ELİME SORUNSUZ ULAŞTI FİRMANIZA TŞK EDİYORUM AYRICA HEDİYE OLARAK DA BİR ÜRÜN FAZLA GÖNDERMENİZ İÇİN SİZE AYRICA TŞK EDİYORUM İYİ ÇALIŞMALAR
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!
marketpaketi
Sipariş detaylarınızı buradan öğrenebilirsiniz.
Kapat