alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Diş İpi

Diş İpi

Diş ve ağız sağlığı araçlarından biri olan diş ipi, diş fırçasının ulaşamadığı yerlerin temizliğinde oldukça etkilidir. Dişin ara yüzeylerinde oldukça başarılı bir temizlik sağlarlar. Diş ipi doğru kullanıldığı takdirde plak yiyecek artıkları kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Plaklar diş eti hastalıklarına ve diş çürüklerine neden olduklarından dolayı bu plak kalıntılarının diş ipiyle temizlenmesi büyük önem taşımaktadır.

Diş İpi Kullanımı

Diş fırçalamasından sonra gelen en önemli ağız ve bakım uygulaması diş ipi uygulaması. Çünkü yiyecek artıklarının tamamı diş fırçasıyla temizlenmemektedir. Kalan yiyecek artıkları diş ipi yardımıyla başarılı bir şekilde temizlenir. Bu sayede diş ve diş eti rahatsızlıklarının temel sebebi olan plak oluşumu engellenmiş olur. Her gün kullanılan diş ipi kötü ağız kokusuna neden olabilecek bakterilerin de temizlenmesini sağlar. Kremsi bir tabaka olan plak, yemek yedikten iki saat kadar sonra dişlerin ve ağız mukozasının üzerinde oluşur. Bu plağın ağızdan uzaklaştırılmasında diş fırçasının olduğu kadar diş ipinin de önemi büyüktür. Bu sebeple günde bir defa diş ipi kullanmak zaruri bir ihtiyaçtır.

Diş İpi Çeşitleri

Diş ipi çeşitlerinden fayda sağlamak için diş ipini sadece kullanıyor olmak yetmez. Önemli olan diş ipini doğru kullanmaktır. Bu nedenle diş ipi kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Diş ipi kullanılırken dört ya da beş santimetrelik bir kısım yeterli olmaktadır. İpin geri kalan kısımları orta parmakların çevresine sarılmalıdır. Diş ipini dişler arasında hareket ettirirken nazik bir şekilde davranmak, çok zorlama yapmamak gereklidir. Çünkü diş ipini çok zorlamak dişeti dokusunda kesilmeye ya da ezilmeye neden olabilir. Tüm diş yüzeylerinde diş ipi gezdirilmelidir ve dişler arasında geçiş yaparken diş ipindeki temiz bölümler kullanılmalıdır.

Diş İpi Çeşitleri ve Fiyatları

Diş ipi kullanmanın faydası ilk andan itibaren kendini göstermektedir. Öyle ki diş ipi kullandıktan sonra dişler ve diş etleri çok daha temiz olur. Çünkü diş ipi, diş fırçasının ulaşamayacağı yerlere ulaşmaktadır. Bu işlem sayesinde diş etlerinde iyileşmeler meydana gelir ve kişilerin nefesinde tazelenme olur. Diş ipi kullanmak ilk başlarda biraz garip gelebilir. Alışık olmayan kişiler diş ipi kullanımında zorluklar yaşayabilirler. Ancak sürekli pratik yaparak bu uygulamayı rutine dönüştürmek mümkündür. Bu sayede hem diş ipi rahat kullanılmaya başlar hem de ağız sağlığı büyük ölçüde düzelmiş olur. Çok kısa bir süre sonra diş ipi günlük hayatın bir parçası haline gelir. Sağladığı faydalar kendini hissettirdikçe kişiler bu rahatlığı ve sağlığı arar hale gelirler. O nedenle diş ipini sürekli kullanırlar. Zaten sağlıklı dişler ve sağlıklı bir ağız için de olması gereken budur. Diş fırçasıyla beraber diş ipi de ağız sağlığı ve bakımında oldukça önemli bir araçtır.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!