alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Hediyelik Çikolata
Hediyelik Çikolata
12

Hediyelik Çikolata

Hediyelik çikolata; Çikolata hepimizin hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Bayramlarda, düğünlerde, nişan törenlerinde ve kız isteme törenlerin mutlaka olması gereken detaylardan biridir. Çikolata hayatımızda çok eski bir tarihe sahiptir. Yaklaşık olarak 4000 yıllık bir geçmişe dayanan bir hikayesi bulunur. Çikolatanın ana maddesi kakaodur. Kakao ilk olarak orta Amerikalılar tarafından bulunmuş ve bu bölgede ilk çikolata hazırlanmıştır. Bu süreçlerde kakao içecek olarak tüketilmektedir. Ve bu içecek o dönemin en önemli lezzetlerinden biri olarak bu süreçlerde o kadar önemsenir ki sunumuna bile son derece dikkat edilir. Çikolata tarihten bu yana tüm insanlığın vazgeçemediği lezzetler arasında yer almıştır. 

 

Hediyelik Çikolata Alırken Sunum Önemli Midir?

Hediyelik çikolata alırken sunumuna da dikkat etmek gerekir. Özel günlerde çikolata sunumuna özen göstermek hem nezaketen hem de kişiye önem göstermenin gereklerinden biridir. Hediye paketi güzel olmalıdır. Dilerseniz özel tasarım kartonlara çikolatanızı paketleyebilir ve kendi yaratıcılığınıza göre tasarım yapabilirsiniz. Ayrıca hediyelik çikolata sunumu için seramik ve gümüş kaplama kartonlar son derece şık bir görüntü oluşturur. Bu nedenle bu tarz ambalaj çeşitlemeleri seçilebilir. Eğer paketleme işini kendiniz yapmayı tercih ediyorsanız zevkinize göre özel ambalajlar satın alıp, güzel paketleme çeşitleri yapabilirsiniz.

 

Hediyelik çikolata Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hediyelik çikolata seçimi yaparken bazı detaylar önemlidir. Özellikle düğün, nişan ya da kız istemeye giderken özel sunumlar yapmak  ilk intiba için önemlidir. Bu nedenle hediyelik çikolatanın kalitesi kadar sunumunun da son derece titizlikle yapılmış olması gerekir. Çikolata alırken özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar ise;

 

 • Alınan hediyelik çikolatanın paket üzerindeki içerik bilgileri mutlaka okunmalıdır.
 • İçerikte kakao tozu,  kokolin yazan ürünlerin hediye olarak alınmaması gerekir. (Hakiki çikolatanın içeriğinde kakao yağı bulunur)
 • Çikolatanın üretim tarihi ile son tüketim tarihi konusunda bilgi edinmeniz gerekir.
 • Çikolata içeriği ile ilgili paket üzerinde yazılar çok küçük yazılmış ise ve bilgi almak olanaksız ise o çikolatayı almamak daha doğru bir tercih olur.
 • Ambalajı yırtılmış ya da açılmış paketler alınmamalıdır.
 • Açık çikolata tercih edilmemelidir.

 

Hediyelik Çikolata Çeşitleri Nelerdir?

Hediyelik çikolata alırken içeriği konusunda çoğu zaman kararsız kalınır. Çikolatayı hediye edeceğimiz kişileri çok iyi tanıyorsak hangi çikolatayı almamız gerektiği konusunda sorun yaşamayız. Ancak ilk defa çikolata alacağımız bir yer için en güzel çözüm karışık bir çikolata paketi yaptırmak olur. Beyaz çikolata hediyelik olarak alınacaksa dikkat edilmelidir. Ağızda yumuşak bir tat bırakan bu çikolatayı herkes sevmeyebilir. Bitter çikolata ise; içeriğinde şeker olmayan belirli oranlarda kuru kakao içeren ve acı tatlı bir damak tadı bırakan çikolatadır. Pralin çikolata en farklı lezzet içerenlerdendir. İçerisinde bitter, beyaz çikolata ve süt içerikli tatlar bulunur. Sütlü çikolata ise; pek çok kişinin hayır diyememeğimiz türden tatlılardır. Bu nedenle çikolata zevki konusunda fikir sahibi olmadığınız kişiye hediyelik olarak rahatlıkla alınabilir. Meyveli çikolata ise son derece beğenilen ve oldukça sık tercih edilenler arasındadır. Hediyelik çikolata seçimi yaparken titiz davranmak karşımızdakine değer vermek anlamında önemli bir inceliktir.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!