alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Hijyenik Ped
Hijyenik Ped

Hijyenik Ped

Hijyenik ped; kadınların özel günlerde kullandıkları bir bakım ürünüdür. Hijyenik ped, tarihte ilk 10.yüzyılda Antik Yunan’da kullanılmıştır. Önce bez parçaları, yün, pamuk gibi materyaller kullanılmaktaydı. Savaş dönemlerinde ise ağaç posasından elde edilen pedler tek seferlik kullanım için hazırlanmaktaydı. 1888 tarihinde ilk hijyenik ped piyasaya sunuldu. Bu tarihten itibaren de birçok marka hijyenik ped üretmeye ve geliştirmeye başladı.

 

Hijyenik pedler birçok özellikte üretilmektedir. Bazı özellikleri şu şekildedir;

 

 • Özel günlerde konfor sağlar.
 • Hijyenik yapıda üretilir.

 • Pratik bir kullanım sağlar.

 • Kokulu seçenekleri de vardır.

 • İstenilen boyut ve uzunlukta pedler mevcuttur.

 •  

Üreticiler her ihtiyaç ve kişi yapısına göre hijyenik ped üretmektedirler. Gece pedi, normal ped, günlük ped, kanatlı ped, kanatsız ped, kokulu ped, ultra uzun ped, çift pamuklu ped, ultra korumalı ped gibi birçok çeşit ped üretilmekte ve bayanlara sunulmaktadır.

 

Hijyenik Ped Markaları

Hijyenik ped ürünlerini iç çamaşırına yerleştirmek, üretilen yeni pedlerle gayet kolay olmaktadır. Eller hijyenik bir hale getirildikten sonra pedin her iki kanadında olan kanatlar yapışkanlarından ayrılır. Ped iç çamaşırın ortasına yerleştirilir ve yapışkan yüzeyi çamaşır tarafına gelecek şekilde yapıştırılır. Kanatlar çamaşırın kenarlarına doğru kıvrılır ve yapıştırılır. Gün içerisinde bu işlemi 3-4 kere tekrarlamak gerekmektedir. Daha yoğun olan günlerde ise bu işlemler daha sık tekrarlanmalıdır. Yoğunluk durumuna göre emici özelliği daha fazla olan pedler tercih edilebilir. Perioyodun son günlerinde, yoğunluk azaldığında ince günlük pedler kullanılabilir. Gece ise yatay bir şekilde alınan yatma pozisyonundan dolayı kanama yatağa veya kıyafete geçebilmektedir. Bu sebeple özel gece pedleri üretilmektedir. Daha uzun boyutta ve daha iyi bir koruma sağlayan gece pedleri, bu dönemde rahatlıkla kullanılabilecek ped çeşitlerindendir. Normal pedler ise, yoğunluğu normal olan bayanların tercih edebilecekleri ped çeşitlerindendir. Çift pamuklu ped ise çok yoğun bir dönem yaşayan bayanların kullanması için üretilmiştir.

 

Hijyenik Ped Fiyatları

Hijyenik pedler kullanılan yer itibariyle oldukça önemli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. Naylon oranı fazla olan hijyenik pedler; rahim ağzı kanseri, yumurtalık ve meme kanseri, endometriozis, hormon bozuklukları, kısırlık, enfeksiyon gibi birçok tehlikeli hastalığa sebep olabilmektedir. Hijyenik ped alırken ürünün organik koton olması gerekmektedir. Rayon, viscon gibi zararlı maddeler asla hijyenik ped üretilirken kullanılmamalı, bu tür hijyenik pedleri bayanlar tercih etmemelidir. Sentetik oranı yüksek hijyenik pedler birçok tehlikeli kadın hastalığına davetiye çıkarmaktadır. Hijyenik pedler kadar kullanılan iç çamaşırları da ped kullanımında önem taşır. Kullanılan iç çamaşırı asla sıkı bir yapıda olmamalıdır. Bu tür ilk çamaşırlar ped de takıldığında bölgeyi sıkar ve istenmeyen hastalıklara davetiye çıkarır.

 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!