alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Kalem ve Kalem Uçları
Kalem ve Kalem Uçları

Kalem ve Kalem Uçları

Kalem ilk olarak yazı bulunduğu günden bugüne kadar birçok evrim geçirmiştir. Mürekkepli, kurşun, tükenmez, dolma, uçlu, renkli ve akla gelebilecek birçok kalem insanların kullanımına sunulmuştur. Gün içerisinde defalarca kez kalem kullanmaya ihtiyaç duyulabilmektedir. Bir telefon numarası not edilirken, bir yazı kaleme alınırken, ders notu tutulurken, resim yapılırken ve farklı birçok işte kalem kullanılmaktadır. Bu sebeple birçok farklı türde kalem piyasaya sürülmüştür. Öncelikle kurşun kalemler karşımıza çıkıyor. Kurşun kalemler kendi içlerinde resim, uçlu ve normal kalemler olarak gruplara ayrılıyor. Kalem ve kalem uçları seçilirken yapılacak işlem de büyük önem taşıyor. Resim kalemi ile yazı yazmak zahmetli ve yorucu olabiliyor. Bu yüzden yapılacak işe göre kalem seçilmesi gerekiyor. Uçlu kalemler ise farklı fiyatlarda olabiliyor. Burada pahalı olan iyidir yargısı yanlış olmaktadır. Bunun yerine el yapısına en iyi oturan kalem seçilmeli ve kullanılmalıdır.

 

Kalem ve Kalem Uçları Çeşitleri

Kalem seçerken en önemli özellik el ile uyumu oluyor. El yapınıza uygun olmayan kalemler büyük sorunlara yol açabiliyor. Özellikle gün içerisinde sürekli yazı yazanlar için parmaklarda problemler oluşabiliyor. Bu yüzden kalem ve kalem uçları seçilirken fiyattan çok ele oturması, rahat ettirmesi gibi konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Basit gibi gözükse de uzun süre kullanımlarda parmaklarda eğrilik, ağrı ve sıkıntılar oluşabiliyor. Bu yüzden kalemler denenmeden alınmamalı ve yapılacak işleme göre en iyisi seçilerek alınmalıdır. Örnek verilecek olursa resim yapacak birisi için uçlu kalem eziyet mahiyetinde olacaktır. Buna ek olarak yazı yazacak birisi içinse ucu kalın resim kalemleri eziyet verici ve yorucu olacaktır.

 

Kalem ve Kalem Uçları Fiyatları

Kalem fiyatları oldukça değişkendir. Her bütçeye göre kalem bulmak mümkündür. Resim kalemleri adet olarak bakıldığında 1-2 TL aralığında satılmaktadır. Buna ek olarak uçlu kalem ve kalem uçları 1 TL gibi fiyata da bulunabildiği gibi 50 TL gibi fiyatlara da bulunabiliyor. Bu tamamen kalemin yapısından ve kalitesinden dolayı kaynaklanan bir fiyat farkı olarak karşımıza çıkıyor. Acil durumlar için ideal olan 1-2 TL’lik uçlu kalemler uzun dönemde kullanıldığında zorlayıcı olabiliyor. Uzun dönem kullanımlar için kaliteli bir kalemin tercih edilmesi önem taşıyor.

 

Kalem ve bunlar için gerekli uçları temin etmek için birçok dükkân bulunabiliyor. Teknolojini gelişmesi ve fiyatların düşmesinden dolayı bakkallarda bile kalem bulmak mümkün olabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta alınan kalemin orijinalliği olmalıdır. Bu yüzden satın alınırken internet üzerinden satın almak hem daha kaliteli kalemlerin satın alınmasına hem de daha az fiyatlar ödenmesine imkân tanıyacaktır. Bu yüzden sanal âlem bu alanda da faydalı olacak gibi duruyor. En güzel kalemler farklı renk ve çeşitleri ile internet ortamında bulunabiliyor.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!