alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Kuru Boya
Kuru Boya

Kuru Boya

Kuru boya resim sanatıyla ilgilenenlerin sıklıkla kullandığı bir boyama ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Bu boyaların seçimi yapılırken sağlık konusunda dikkatli olunması gerekiyor. Fiyatı uygun olduğu için ürünleri tercih etmek ileride büyük sorunlara yol açabiliyor. 12, 16, 18, 36 renkli kuru boya ürünleri bulunabiliyor. Bu kuru boyalar kalitesine göre daha parlak veya mat renk verebiliyor. Ayrıca paketleme de önem taşıyor. Bazı kuru boyalar özel plastik kutularda sunulabiliyor. Bazıları ise karton kaplama aracılığıyla sunuluyor. Karton kaplamalar özellikle ilkokul çağındaki çocukların kullanmasından dolayı kolaylıkla yıpranabiliyor. Bunun yerine plastik kutularda boyalar tercih edilirse daha uzun süre kullanım ömrü olabiliyor.

Faber Castell Kuru Boya

Ana renk açısından bakıldığında belli başlı renkler bulunuyor. Buna ek olarak bu 36 renk olan pakette hangi renkler var? Bu insanların merakını uyandırıyor. Burada özel elde edilmiş bazı renkler bulunabiliyor. Ten renginden, turkuaza kadar birçok farklı renk 36’lı ürünlerde insanlara sunuluyor. Buna göre fiyat da artıyor. 12 adet boya kalemi içeren kuru boya seti 9 TL gibi bir rakama alınırken 36 adet renge sahip boya seti 35 TL gibi rakamlara alınabiliyor. Bakıldığında fiyat farkı aynı gibi gözüküyor. Bu boyaların da yine tercih edilirken Faber-Castell, Adell gibi markalar alınması önem taşıyor. Buna benzer birçok kaliteli firma da bulunuyor. Kaliteli firmalara ait boyalar daha kalıcı oluyor ve uzun süreler silinmiyor.  

Kuru Boya Seti

Öncelikle ilk adım olarak yapılacak çalışmanın belirlenmesi gerekiyor. Nerede ne renk kullanılacak ve buna göre gereksinim nedir? Buna netlik kazandırmak önem taşıyor. Sonrasında eğer çok fazla detay renk varsa 36’lı setlerin seçilmesi gerekiyor. Sadece renk ve sayı önemli olanlar arasında yer almıyor. Kuru Boya sertliği, renk koyuluğu, renk yoğunluğu da kontrol edilmesi gerekenler arasında yer alıyor. Bu yüzden seçim yapılırken mümkünse boyalar farklı bir kâğıtta test edilerek alım yapılmalıdır. Bunlara ek olarak boya kalemi ile en uyumlu kâğıdın da seçilmesi gerekiyor. Daha ince kâğıtla çalışılacaksa buna göre yumuşak uçlu boya kalemi tercih edilmesi hem çalışmayı hem de boya kalemlerini koruyacak etmen olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer boya türlerine göre farklı birçok avantaj kuru boyalar ile sunuluyor. Örnek üzerinden gidilecek olursa sulu boyadaki gibi akma gibi durumlar kuru boyada ortadan kalkıyor. Ayrıca kurumasını bekleme gibi bir durum da söz konusu olmuyor. Buna ek olarak kuru boya çok fazla renk seçeneği sunuyor. Sulu boyalar ise daha az ve soluk renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Kuru boya ile detay çalışmak daha kolay iken sulu boya ile detay çalışmak oldukça zor ve titiz bir çalışma gerektiriyor. Bu yönlerden kuru boya avantajları elinde tutuyor.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!