ust-mobil
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
STOK DURUMU
Müzik Aletleri

Müzik Aletleri

Müzik Aletleri

Müzik yapmak ve çeşitli ezgiler meydana getirebilmek için başvurulan aletlerin tümüne müzik aleti denilmektedir. Müzik aletinin diğer isimleri; çalgı ve enstrümandır. Çok sayıda müzik aleti bulunmaktadır. Bu müzik aletleri inceleyen ve araştıran bilim dalı ise organolojidir. Müzik ve enstrüman aletleri bazı bilim alanları kategorisinde inceleme alanı yaratmaktadır. Bu bilimler; sanat tarihi ve akustik bilimi olarak iki grupta toplanmaktadır. Tüm enstrümanların tarihi kökeni 5000 yıl önceye dayanmakta ve bu da bilimsel olarak araştırma fırsatı sunmaktadır.

Müzik Aletleri Ve Çeşitleri

Müzik alet çeşitleri fazla sayıda bulunmaktadır. Bazıları şunlardır;

 

Ney, flüt, saz, ud, piyano, obua, zurna, kaval, tar, gitar

 

Müzik aletleri 3 ana gruba ayrılmaktadır. Telli müzik aletlerinde sesin kaynağı tellerdir. Her bir telin bir nota karşılığı ve sesi bulunmaktadır. Telli müzik aletleri; kontrbas, piyano, mandolin, gitar, bağlama, kanun, kemençe, viyola, lir, tanbur, viyolonsel gibi çalgılardır. Nefesli müzik aletlerinde üfleme yoluyla varolan borudaki hava titreşim gösterir ve bu borular üzerinde yer alan delikler açma ve kapama yapılarak enstrüman çalınır. Üflemeli müzik aletleri; baso, gayda, ney, akırdeon, flüt, obua, saksafon, org, zurna, trompet, klarnet gibi çalgılardır. Gergin zarlı müzik aletleri ise zarlardan oluşan aletleri içermektedir. Bu müzik aletlerinin kapsadığı notalar az sayıdadır. Gergin zarlı müzik aletleri; tef, davul, dümbelek gibi çalgılardır.

 

Oyuncak Müzik Aletleri

Kendi kültürümüzden ve ezgilerimizden ilham alınarak tarihe geçmiş ve bizzat kendi kültür deryamızdan meydana gelmiş birçok müzik aleti bulunmaktadır. Türk Halk müzik aletleri; bağlama, tar, kemane, zurna, kemençe, kaval, mey, davul ve teftir. Bağlama en bilindik Türk Halk enstrümanıdır. Bağlama üç kısımdan meydana gelmektedir. Tekne, göğüs, sap kısımları bağlamayı oluşturmaktadır. Bağlamanın yöreden yöreye özellikleri ve isimleri değişmektedir. Bağlama diğer bilindik isimleri ise; kopuz, cura, tambura, divan sazı, çöğürdür. Bağlamada üç kombin tel mevcuttur. Bu tellere vurularak çalınır ve bu tellere göre istenilen özellikte akort yapılabilmektedir. Tar Kars’ın yöresel bir çalgısıdır. Özelliği dut ağacından oluşturulması ve göğüs bölümünde sığır veya dananın yürek zarının kullanılmasıdır. İki büyük kombin tel mevcuttur. Kemençe ikiye ayrılmaktadır; Laz kemençesi ve Karadeniz kemençesi. Zurna sesi oldukça yüksek çıkan üflemeli bir Türk Halk çalgısıdır. Özellikle kutlama ve halk oyunları gösterilerinde kullanılmaktadır. Perde kısımları ve yedi adet deliği bulunmaktadır. Özel ağaç türlerinden yapılmaktadır. Kaval üflemeli bir Türk Halk çalgısıdır. Kuval veya Guval olarak da isimlendirilebilmektedir. Anadolu kültüründe çoban çalgısı da denilmektedir. Kaval ikiye ayrılmaktadır; dilli kaval ve dilsiz kaval. Davul ise vurmalı ve Türk Halk çalgıları arasından en gürültülü olanlarındandır. Kutlamalarda, asker uğurlamalarında ve birçok etkinlikte kullanılmaktadır. Adetlerimizde ramazan davulcusunun sahurda davul çalmasıyla da bilinmektedir.

 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Esra Ç Müşteri
  Merhaba. Sizlerden ilk defa alışveriş yaptım. Açıkçası biraz tereddüttüm vardı. Ama ürünün paketlenmesi, ürünün teslimat süreci ve süresi için çok teşekkür ederim. Bundan sonra müşteriniz olarak devam edeceğim. Başarılarınızın devamını dilerim.
  Tatlisonlarbutikpasta Müşteri
  Merhaba dün verdiğim siparişlerim geldi sayfanızı ilk defa gördüm çok tereddüt ederek sipariş verdim harıka çok beğendim hızınız için ayrı teşekkür ederim bundan sonra bütün sayfaları siliyorum artık sizsiniz alışveriş sayfamız çok teşekkür ederim hayırlı bol kazançlarınız olsun
  aYNUR D Müşteri
  10tane sackremi sipariş ettim fakat aradılar beni ellerinde 6adet olduğunu söyledi bayan tamam dedim geriye kalan 4adet sackreminin parasini iki gün içinde iade ettiler kartıma ayrıca kargo ucretide almadılar son derece çözüm odakli güvenilir bir firma sadece sackreminn bir tanesinin kapağı biraz çatlamis oda muhtemelen kargodan kaynaklı çok önemli bişey deyildi firmaya ve kargoya çok tesekur ederim kargoda hızlıydı
  Ahmet B Müşteri
  İlk kez alışveriş yaptığım için tereddütlerim vardı ama denemek için de olsa ilk siparişimi verdim ve hemen ertesi gün elime ulaştı paketleme 10 numaraydı ürün hızlı ulaştı. Büyük firmalardan bile daha çabuk elime sağlıklı bir şekilde ulaştığı için çok teşekkür ederim. Inşaallah her zaman bu kalitenizi korur üstüne koya koya daha büyük yerlere gelirsiniz .
  Yeter V Müşteri
  Merhabalar, paketimi teslim aldım. Elinize emeğinize sağlık bayram hediyem için çok teşekkür ederim. Mutlu ettiniz. Sizlerde hep mutlu olun inşallah. Sağlıklı günler dilerim. İyi bayramlar..
  sedef Müşteri
  Siparişim eksiksiz geldi. Ilginiz için teşekkürler. Sizinle ilk kez çalıştık ama bundan sonrası favorimsiniz bilin istedim. Cok teşekkürler
  cenker y Müşteri
  sipariş verdiğim ürünleri özenli paketleyip ve zamanında gönderdiğiniz için çok teşekkür ederim
  deniz d Müşteri
  hafta ortası sipariş vermek pek yaptığım 1 şey değildir ama iyiki de öyle yapmışım 27 ocakta verdiğim siparişteki peynir 29 liraydı daha ben teslim almadan 32 lira 98 kuruş olmuş fark 3 lira 98 kuruş 2 tane almıştım 7 lira 98 kuruş yapıyor bu çok iyi oldu geçtiğimiz perşembe akşamı yolladığım iletişim formunda bugün artık cuma oldu demiştim siparişimi pazartesi yollarsanız benim için daha iyi olur diye yazmıştım dikkate alıp pazartesi yolladığınız için teşekkür ederim peyniride daha kargoya vermeden fiyatı artınca gelmez para iadesi alırım diye düşünüyordum ama geldi çok sağolun işiniz gücünüz hep rast gitsin yeni siparişlerde görüşmek üzere hoşçakalın.
  İsmail Gençal Müşteri
  Bu kadar iyisini beklemiyordum helal olsun :) Fiyatları gayet uygun, ihtiyacım olan ürünlerin hepsi vardı. Siparişimi verdim. Ertesi gün elime ulaştı. Düzgün ve özenli paketlenmiş, ürünler kaliteli. Teşekkür ediyorum, güven verdiler. Ekonomiklik var, hız var, titizlik var daha ne olsun :)
  Ayşenur D Müşteri
  DAHA ÖNCE KARGO DA EKSİK ÜRÜN İÇİN İLETİ YAZMIŞTIM ÜRÜNLERİM GELDİ BENİMLE İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR.
  Hacı M Müşteri
  Magazanızdan İki defa online alışverişim oldu memnuniyetimi ifade etmek isterim özellikle kargoyu hazırlayan ve E fatura hazırlayan personelinizi tebrik eder başarılar dilerim. Teşekkürler...
  Suat D Müşteri
  İlk defa o da tesadüfen bulduğum firmanızdan yaptığım alışverişten çok memnun kaldım. Hızlı kargo (1 gün) ve özenli paketleme için teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan böyle alisveris için arayacağım ilk site siz olacaksınız. Hayırlı işler diliyorum, isiniz rast gitsin.
  Atilla A Müşteri
  Fiyatları çok uygun. Bu sebeple ilk kez alışveriş yaptım bu siteden. Yaklaşık 10-15 parça bir siparişti. 1 ürünün rengi farklı geldi. Ancak ürünlerin kalitesinde hiçbir sorun yok. Gayet düzgün paketlenmiş. Küçük problemleri dert etmeyecekseniz güzel bir site öneririm.
  Sevilay Müşteri
  Çok hızlı gönderim mükemmel paketleme teşekkürler
  Sinan Ç Müşteri
  Alış veriş yaprken karasizdim..ama çok güvenilir bir site. emeği geçenlere teşekkür ederim.
  Emre M Müşteri
  İlk kez alışveriş yaptım. İstanbul'da yaşıyorum verdiğim siparişler eksiksiz ve hasarsız geldi. Çok memnun kaldım. Teşekkürler
  İlker D Müşteri
  Sipariş vermemden 24 saat bile geçmeden kargom iyi paketlenmiş olarak sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Ayrıca yolladıkları hediye ürün içinde teşekkürler :)
  Ziynet K Müşteri
  Tesekkur ederim. Az önce ürünleri teslim aldım.paketleme için ayrıca teşekkürler.6 temmuz öğleden sonra alışveriş yapmıştım ve. Bugün teslimat gerçekleşti.tekrar teşekkürler kolay gelsin hayırlı işler.
  Yaşar Müşteri
  Siparişim hızlı ve özenli ambalajlanmış olarak elime ulaştı. Çok tesekkur ederim.
  Cihan U Müşteri
  Kargom geldi tsk ederim kac senedir sitelerden ayni islak mendili aliyorum ama boyle özenli paket ilk defa goruyorum 2 li olarak tsk ederim dogru adres guvenilir...
  Şahin biçer Müşteri
  Herşey için teşekkür ederiz Türkiye'nin bir ucundaan bir ucuna hızlı bir şekilde geldi aldiklarimiz ve özenle tek tek sarılmış böyle bir hizmet görmedim ben hiç
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!
marketpaketi
Sipariş detaylarınızı buradan öğrenebilirsiniz.
Kapat