alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Oyun Araçları

Oyun Araçları

Oyun oynamak bir çocuğun yaşamındaki en önemli ayrıntıdır. Çocuklar oyun oynarken dış dünyayı tanırlar, kendilerine bir dünya yaratırlar. Uzmanlar çocukların oyun oynamasının önemine değinirken, çocukların oyun dünyasına eşlik eden oyuncakların da kullanılmasına vurgu yaparlar. Oyuncaklar oyun sırasında çocukların daha fazla eğlenmelerini sağlayan ürünlerdir. Bir çocuğun oyuncağı belli bir yaşa kadar en kıymetli eşyasıdır. Çoğu çocuk çok sevdiği bir oyuncağı sahiplenir ve uzun zamanlarını onunla geçirir. Oyuncaklarına anlam yükler. Oyuncakları bir başka deyişle oyun araçları olarak tanımlayabiliriz. Bu tamınlamanın nedeni oyuncakların oyun kurma yönünden motive edici olmasıdır. Çocukların oyun saatleri kendilerine özeldir ve yaşlarına, gelişimlerine bağlı olarak oyuncak seçimi yapılarak bu saatlerin daha eğlenceli olması teşvik edilmelidir. Bu konuda en önemli görev ailelere düşer. Daha büyük yaştaki çocuklar içinse zeka geliştirici özelliği olan kutu oyuncakları tercih edilebilir.

Erkek Çocuk Oyun Araçları

Oyun araçları kız ve erkek çocuklara göre farklılık gösterir. Erkek çocuklar için üretilen oyuncaklar daha çok tekerlekli oyuncakladır. Arabalar, trenler, uçaklar gibi erkek çocukların doğasını yansıtan oyuncaklar bu grupta toplanır. Bu tür oyuncaklar hem çocukların kendilerinin seçmesi hem de onlara hediye olarak alınabilmeleri açısından güzel bir ortak nokta yaratır. Ancak belirli bir yaşa gelmiş erkek çocukları kendi oyuncaklarını kendileri seçmek isteyebilir. Bu seçimlerinde de süper kahramanlar, çizgi film karakterleri baş rolü alır. Hayali kahramanlar onların dünyasında gerçek birer öğeye dönüşür.

Kız Çocuk Oyun Araçları

Tıpkı erkek çocuklar gibi kız çocuklara yönelik oyun araçları da bulunur. Bu oyun araçları bebekler, çay setleri, mutfak setleri gibi kız dünyasını yansıtan oyuncaklardır. Toplu halde oynanabilecek oyuncaklar olduğu gibi bireysel olarak oynanabilecek oyuncaklar da vardır. Kız çocuklarının oyuncaklarını ise periler, prensesler, kraliçeler kaplar. Kız çocuklarının renkli dünyaları bu oyuncaklar ile daha da eğlenceli hale gelebilir. Animasyon dünyasının ünlü karakterleri bu oyuncakların baş kahramanlarıdır. Kız çocukları oyuncaklarının renklerine bakıldığında pembeler, morlar, lilalar ön plana çıkar. Bu renkler kızların en çok beğendiği renkler arasındadır.

Unisex Oyun Araçları

Cinsiyet ayrımı olan oyuncaklar olduğu gibi, her iki cinsiyet için uygun olanlar da vardır. Bu oyun araçları bütün aile birlikte de oynanabilir. Böylece çocukla paylaşılan zaman daha da anlam kazanır.  Yetişkinler çocukların dünyasına eşlik etmiş olur. Çocuklarla geçirilen vakitte ailelerin onların oyununa katılmasının önemi büyüktür. Böylece çocuğun kendine olan güveni artar. Bir çocuk çevresinden ne kadar ilgi görür, ne kadar sevilirse kendisini ifade etmesi de o kadar kolaylaşır. Bu güven birlikteliğini kurmak için onlarla paylaşılan zamanda oyuncakların kullanılması tavsiye edilir. Oyuncak seçerken de küçük çocuklara zarar verecek parçaların olmaması, keskin kenarlarının bulunmamasına özen gösterilmesi gerekir.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!