alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Pastel Boya
Pastel Boya

Pastel Boya

Pastel boya resim alanıyla ilgilenenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan yağ karışımlı bir boya türü olarak karşımıza çıkıyor. Piyasada birçok farklı türü ve rengi olan pastel boyalar normal boyalara göre biraz daha donu ve soluk bir renk veriyor. Bu ise kendine özgü rengini oluşturmasına imkân tanıyor. Pastel boya ilkokuldan liseye kadar resim dersi alan tüm öğrencilerin kullandığı ve faydalandığı bir boyama tekniğidir. Bu boyama tekniğinde bazı dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Bu noktalara dikkat edilerek boyama işlemi yapıldığı takdirde harika ürünler çıkması mümkün oluyor.

Faber Castell Pastel Boya

Pastel boya yapmaya başlamadan önce bunları bilmek faydalı olacaktır. İlk olarak boyamaya başlamadan önce açık renkleri ayırmak gerekiyor. Bu açık renkler ilk resmi yaparken renklerin daha belirgin olmasına imkân tanıyacaktır. Örnek verilecek olursa bir ağaç yeşile boyanacaksa önce açık ton yeşil ile bu boyama gerçekleştirilmelidir. Sonra koyu yeşil ile gerekli yerlerde boyama yapılarak daha belirgin bir resim elde edilebilir. Resim yaparken pastel boya kullanacakların dikkat etmesi gereken başka bir nokta ise renklerin birleşme yeridir. Burada dikkat edilmezse bazı renklerin birleşim yerlerinde istenmeyen renkler açığa çıkacaktır. Bu ise görüntüyü tamamen bozacaktır.

Pastel boya alırken birçok insan sağlık açısından bir düşünce içerisine girmeyebiliyor. Bu yüzden ilerleyen günlerde çocuklarda büyük sorunlar ortaya çıkabiliyor. Çok ucuz fiyatlı ve markasız olan pastel boyalar gerekli işlemlerden yeterince geçmiyor. Bu ise sağlık açısından zararlı maddelerin açığa çıkmasına sebep oluyor. Sonucunda ise bu boyayı kullanan çocuğun direk bu madde ile temas etmesini ve ilerleyen günlerde hastalıklara yakalanması kaçınılmaz oluyor. Bu tarz ürünlerde hile yapılması çok rastlanılan bir konudur. Bu yüzden pastel boya seçimi yapılırken titiz olunmalı ve çocuklara zarar vermeyeceğinden emin olunan ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede gelecekte farklı problemlerin ortaya çıkması da engellenmiş olacaktır.

Pastel Boya Fiyatları

Sağlık açısından büyük sorunlara yol açan markasız pastel boyalar aynı zamanda yeterli renk isteğini de karşılamıyor. Bu ise resimlerin istenilen performansta olmamasına sebep oluyor. Pastel boya alırken fiyatının düşük olmasından ziyade kaliteli olmasına dikkat etmek bu yüzden önem taşıyor. Bu alanda tanınmış bazı markalar bulunuyor. Bunlardan kullanılması bahsedilen sorunların ortadan kalkmasını sağlıyor. Pastel boya çeşitleri de değişkenlik gösteriyor. Kalem gibi açılabilen pastel boya türleri bulunabildiği gibi bu özelliği göstermeyen ve normal olan pastel boyalarda bulunuyor. Kalem gibi açılan pastellerin genel anlamda daha soluk olduğu da göze çarpan noktalar arasında yerini alıyor. Fakat ince, detay çalışanlar için bu boyalar büyük kolaylıklar sağlıyor. Ucu açıldığında ipince bir uç kısma sahip olan bu kalem şeklindeki boyalar ile köşeler, ince detaylar, iç kısımlar kolaylıkla boyanabiliyor.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!