alt alt alt
FİLTRELE
FİLTRE SEÇENEKLERİ
Pil ve Şarj Makinaları
Pil ve Şarj Makinaları

Pil Ve Şarj Makineleri

Günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen piller pek çok elektronik eşyanın çalışması için güç üreten aygıtlardır. Kimyasal bir tepkime sonucunda ortaya çıkan gücü elektrik enerjisine çeviriler. Düşük elektrik akımı gerektiği zaman kullanılacak en uygun aletlerdir. Çocuk oyuncaklarından saatlere, uzaktan kumandalara kadar pek çok alet pille çalışır. Piller sınıflarına ve kullanıldıkları yere göre farklı büyüklüklerde üretilirler.

Aktif olarak pil tüketenler ise daha çok tekrar şarj edilebilir pilleri tercih ederler. Bunun nedeni tekrar tekrar pil alma derdinden kurtulmaktır. Pil boşaldıkça şarj aletine takılarak şarj edilir ve kullanıma hazır hale gelir. Böylece sürekli pil maliyeti ortaya çıkmaz. Bunun için pil ve şarj makineleri kullanmak yeterlidir. Bu kategoride yer alan ürünler arasında da farklar vardır. Uzaktan kumandayı çalıştıran pille, bir saatin çalışmasını sağlayan pil aynı özellikte değildir.

Pil Ve Şarj Makineleri Seçimi

Her türlü pil şarj edilmeye uygun değildir.  Genellikle piyasada satılan piller tek kullanımlık pillerdir ve ömürlerini tamamladıktan sonra tekrar kullanılmazlar. Şarj edilen piller ise başak bir teknolji ile üretilirler. Bu pillerin elektrik bağlantısıyla tekrar doldurulma özellikleri vardır. Şarj üniteleri ise pile göre değişiklik gösterir. Yani şarj edilebilir bile olsa her pil her şarj makinesinde tekrar kullanılaiblir hale getirelemez. Pil ve sarj makineleri arasından seçim yaparken bu ayrıntıya dikkat etmek önemlidir. Yoksa tasarruf etmek yerine ekstra masraf ortaya çıkar.

Pil Ve Şarj Makineleri Çeşitleri

Piller atık ürünlerdir. Kullanılmıyor durumda bile olsalar piller çevrelerine zararlı maddeler yayarlar. Bir pilin içerisinde civa, kurşun, lityum, mangan, nikel, kobalt, kadmiyum gibi kimyasal maddeler bulunur. Pilin enerjisinin boşalması bu maddelerin de tükeneceği anlamına gelmez. Bu nedenle pillerin çöpe atılması da tehlikelidir. Toprağa ve suya karışmaları ise kesinlikle istenmez. Kanserden böbrek yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklara yol açarlar.  

Merkezi sinir sisteminde geri dönüşü olmayan hastalılara neden olabilirler. Geri dönüşüm ünitelerine atılarak özel alanlarda imha edilirler. Piller her bölgenin kendi belediyesi tarafından çeşitli alanlarda toplanırlar. Bunun yerineyse tek kullanımlık pillerin kullanılmasından başka çözümler vardır. Onlarda şarj edilebilen pillerdir. Bu piller uzun zaman kullanılırlar. Bu nedenle de atık pil sorunu minimum düzeye iner. Pil ve şarj makineleri bu noktada önem taşır.

Pil Ve Şarj Makineleri Çeşitleri ve Fiyatları

Kaliteli pil ve şarj makinelerini en uygun fiyatlarla sitemizden satın alabilirsiniz. Kaliteli pil ve şarj makineleri sayesinde uzun vadede  sürekli yeni pil alma derdinin ortadan kalkması maliyetini çıkaran bir durum oluşturur. Şarj edilebilen pillerin de bir ömrü vardır ancak bu ömür epey uzundur. Bu pillerin ömrü tükendiğinde ise şarj aleti almak yerine sadece pil almak yeterlidir. Ancak pil kullanımı çok fazla değilse normal piller de tercih edilebilir.

 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!