alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Priz ve Uzatma Kabloları
Priz ve Uzatma Kabloları

Priz Ve Uzatma Kabloları

 Hayatımızda elektrikli birçok alet ve makine kullanmaktayız, Aldığımız elektrikli eşyaların bazıları ana prize uzak düşmekte ve elektrik geçişi olmadığı için işimizi zorlaştırmaktadır. Seyyar priz ve uzatma kabloları sayesinde istediğimiz yerden elektrik geçişi sağlanmaktadır. Bu priz ve uzatma kabloları sayesinde, hayatımızdaki birçok elektrikli eşyalarımızı yerinden oynatmadan kolaylıkla işimizi görmekteyiz. Kullanacağımız odanın özelliklerine ve elektrikli eşyanın türüne göre priz ve uzatma kablo çeşitleri bulunmaktadır.

Priz Ve Uzatma Kabloları Ne İşe Yarar?

Evde veya işyerlerinde sabit veya hareketli elektrikli araçların kullanılması sırasında elektrik kablosunun veya prizin bulunmaması durumunda ihtiyacımız olan, priz ve uzatma kabloları sayesinde büyük bir yükten kurtulmuş oluruz. Kullanacağımız priz veya uzatma kablosunun yeri ve nasıl bir elektrikli alette kullanacağımıza göre kablo kalınlığı ve kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Seyyar bir aydınlatma lambası için kullandığımız kabloyu elektrikli bir ısıtıcı için kullanamayız. Elektrikli ısıtıcılara daha kalın ve dayanıklı kablo ve prizler kullanılmalıdır. Doğru kablo veya priz seçimi yapılmadığında kablolar yanar ve elektrik sisteminde büyük sorunlar çıkarak mal ve can kaybına sebep olabilmektedir.

Priz Ve Uzatma Kabloları Çeşitleri

   Uzatma kabloların çeşitleri oldukça fazladır. Üçlü kordonlu ve 5 metre uzunluğunda olan priz ve uzatma kabloları vardır. Ayrıca topraklı grup üçlü priz 2 metre uzunluğunda, uzatma 6'lı kablo 3 metre, uzatma 3'lü toprak kordonlu 5 metre uzunluğunda, uzatma 6'lı kablo 5 metre uzunluğunda olan çeşitleri de bulunur. Altılı priz anahtarlı, üçlü priz ışıklı anahtarlı toprak kordonlu 3 metrelik, üçlü priz ışıklı anahtarlı topraklı, topraklı fişli 3'lü prizleri de ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Kullanım amaçlarına göre farklı priz ve uzatma kabloları bulunmaktadır. İşlerimizi kolaylaştıran bu uzatma kabloları ve prizler çok kullanışlıdır.

Priz Ve Uzatma Kablosu Çeşitlerinin Kullanımı

Priz ve uzatma kabloları kullanırken üçlü prizin tamamının elektrik geçişini kullanıldığında uzun zaman sonra ısınmaya başlayacak ve yangın tehlikesi olacaktır. Priz ve uzatma kablolarıyla işimiz bittiğinde hemen fişten çekilmelidir. 6'lı bir prizin tamamının elektrik iletmesi sonucu aşırı ısınma meydana gelecektir ve yangın çıkmasına sebebiyet verecektir. Priz ve uzatma kabloları alırken nerede ve ne şekilde kullanacağımıza göre seçim yaparsak herhangi bir tehlikeye maruz kalmayız. Bilindiği üzere elektrikli ısıtıcılar, şofben, fırın, saç kurutma makinesi kabloları aşırı ısındırdığından dolayı, kullandığımız priz ve uzatma kablolarının kalınlık ölçülerini ona göre almalıyız. Yanlış kablo seçimi tehlike meydana getirmektedir, doğru yapılan seçimlerle hayatımızı daha kolay hale getirebiliriz. Elektrikli aletleri kullanırken işimiz bitince fiş çekilmeli, uzun süreli elektrik kullanımlarında kablo ısınmalarına karşı dikkatli olunmalıdır. Daha güvenli priz ve uzatma kablolarını tercih etmemiz, mal ve can kaybının önüne geçmiş olmaktadır. Teknolojinin nimetlerini doğru şekilde kullanırsak daha faydalı olacaktır. Elektrik konusunda evde ve diğer yerlerde insanların zarar görmemesi için uygun priz ve uzatma kabloları kullanmamız gerekir.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!