alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Şampuan
Şampuan

Şampuan

Şampuan; kimya endüstri alanında saç yıkama için üretilen, sıvı ve kremsi bir formatta olan, içerisinde değişik parfümlerin yer aldığı kişisel temizlik sabunudur. Şampuanlar su ile temasa geçtiği anda köpürmeye başlar. Bu da saçların kolayca temizlenmesi ve pisliklerden arınmasına yardımcı olur.

 

En İyi Şampuan

Şampuan, tarihte ilk defa Mısır medeniyeti tarafından buluşu yapılan kişisel hijyen malzemesidir. Hint dünyasında da kullanımı eskiye dayanan şampuan, İngilizler tarafından da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu dönemlerde çeşitli şampuan çeşitleri ve tarifleri de ortaya çıkarılmış ve üretimi yapılmıştır. Almanya’da sık üretimi yapılmaya başlanmış ve hızla dünyaya yayılmıştır. Türkiye’de şampuan kullanımı 1950 tarihinde olmuştur. İlk şampuanlar toz halinde ve su ile karıştırılarak kullanımı sağlanmaktaydı.

 

Şampuan yapımında birçok kimyasal malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemeler şu şekildedir;

 

Su, Ammonium Lauryl ,Sodyum Laury Sulfate, Cocomide dea, Sodyum Citrate, Glikol Distearate, Polyquaternium, Dimethicone, Panthenol, Searyl Alkol, Ascorbic Asit, Paba, Sağlıklı birçok çeşit yağ.

 

Saç Uzatan Şampuan

Şampuan seçiminde saç tipini bilmek ve bu doğrultuda bir seçim yapmak gerekmektedir. Aksi takdirde birçok sorun yaşanabilir. Kepek sorunu yaşayan kişilerin daha özel bir şampuan seçmesi gerekir. Kepek, günlük hayatı olumsuz etkileyen ve sık görülen bir saç deri sorunudur. Kepek sorunu büyük veya küçük çaplı yaşanabilmektedir. Kepek kuru ciltli kişilerde daha çok yaşanır. Basit düzeyde bir kepek sorunu için her markette bulunabilecek kepek önleyici şampuanlar tercih edilebilir. Aşırı kepeklenme sorunu ise mantardan kaynaklanmaktadır. Aşırı kepeklenme durumundan kurtulmak için mantar önleyici özel kepek şampuanları kullanılmalıdır. Bu tür şampuanların içerisinde; ketokonazol, itrakonazol, climbazol gibi etken maddeler bulunmaktadır.

 

Saç dökülmesi ise birçok sağlık sorunu sebebiyle yaşanabilmektedir. Öncelikle bu sağlık sorununun tespiti için uzman bir doktora görünmek gerekmektedir. Doktorun önereceği şampuan türüne göre adım atmak her zaman daha doğru olacaktır. Yağlı saçlar içinse yine her markette bulunabilecek yağlı saçlar için özel üretilen şampuanlar kullanılabilmektedir. Kuru saçlar için; içerisinde keratin bulunan şampuanlar kullanmak ve mutlaka saç kremi tatbiki yapmak gerekir. Çeşitli doğal yağlar ile de düzenli bakım yapmak kuru saçlara iyi gelecektir.

 

Günümüzde internetten rahatlıkla bulunabilecek olan kuru saçlar için özel üretilmiş şampuanlar tercih edilebilir. Tüm sağlık problemleri için kullanılacak şampuanlar bir yana, özel kullanımlar için de şampuanlar üretilmektedir. Bu şampuan çeşitleri; türlü çiçeklerden, parfümlerden ve özel yağlar ile üretilmiş türleri içermektedir. Günümüzde hemen hemen tüm çiçek, meyve aromalı, parfümlü şampuanları bulabilmek mümkündür. Daha sağlıklı saçlar için şampuan alırken öncelik saç tipi daha sonrasında koku ve diğer etmenler olmalıdır.

 

 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!