alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Sebzeler
Sebzeler
12

Sebzeler

 

Sebzeler genellikle yeşil bitki türlerine verilen isimdir. Ama gene olarak yeşil bitkilerin pişirilebilen türlerine verilen isimdir. Günlük hayatımızda sebzelerin sağlığımız açısından önemi büyüktür. Her birey tarafından düzenli olarak tüketilmesi gereken besinler arasında yer almaktadır. Son yıllarda en önemli sorunlarımızdan biri de sebzeler hormonlu olmasıdır. Doğal ürünlerin bulunmasının çok zor hatta imkansız olmasıdır. Bu nedenle sebzelerin tüketiminde bile sorun yaşanmaktadır.

 

Kış Sebzeleri Nelerdir?

 

İklim nedeni ile her sebzeler her mevsim de bulunmamaktadır. Bu da hormonlu sebzeler ve meyveler üretimini arttırmaktadır. Günümüzde her dönem mevsimi olmayan sebzeler bazı marketler de bulunmaktadır. Ancak bunların çoğu doğal üretim değildir. Genellikle birçok kimyasal madde ile üretimi yapılmaktadır. Özellikle kış aylarında bazı sebzelerin üretimi fazla olmaktadır. Sebzeler yetişmesi genellikle kış aylarında olmaktadır. Bunun nedeni de kış aylarında yağışın fazla olması sebzelerin üretiminde ihtiyaç duyulan suyun karşılanmasıdır. Kış aylarında havaların soğuması ile birçok hastalıklar yaşanmaktadır. Sebzeler üretiminin kış aylarında daha çok olması gerekmektedir. Kış aylarında tüketilen sebzeler bağışıklık sisteminin güçlenmesinde büyük bir etkiye sahiptir. Özellikle grip hastalığına karşı sebzelerin tüketimi önemlidir. Kış aylarında tüketilmesi gereken en önemli sebzelerin ıspanaktır. Ispanak kış aylarında çok fazla bulunduğundan tüketimi de kolaydır. Vücut direncini de arttırmaktadır. Bunun dışında portakal, mandalina gibi sebzeler de kış sebzelerinin başında gelmektedir. Yoğun C vitamini bulunduğundan tüketimi önemlidir. Lahana, havuç, kereviz, turp, brokoli gibi sebzelerin türleri de yine kış sebzeleri arasında yer almaktadır.

 

Yaz Sebzeleri Nelerdir?

 

Kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da sebzeler tüketimi önemlidir. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu sebzeler yaz aylarında da bulunabilmektedir. Genellikle yaz aylarında yetişen ve yaz sebzeleri erik, enginar, bezelye taze fasulye gibi sebzelerin türleridir. Yaz sebzeleri genellikle pişirilebilen sebzelerin türleridir. Bunun dışında salata yapılırken kullanılan marul, taze soğan gibi sebzelerin üretimi de yaz aylarında yapılmaktadır. Yine yaz sebzeleri arasında asma yaprağı, patlıcan gibi sebzelerin türleri vardır. Bunların kışın taze olarak bulunması pek mümkün değildir. Bu nedenle genellikle yazın bu sebzeler daha çok alınarak kış aylarına hazırlık yapılmaktadır. Ama taze tüketimi daha önemlidir. Özellikle pişirilebilen sebzelerin türleri yazın bol bol tüketilmelidir. Yazın sebzelerin tüketimi de sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Yaz ayları sıcaklık fazla olduğundan yine bağışıklık siteminin güçlenmesi bu sebzeler sayesinde olmaktadır.

 

Mevsim Sebzeleri

 

Bazı sebzeler mevsimi olmasa da vücudun alması gerekmektedir. En önemli sorunda belirttiğimiz gibi hormonlu olması ve kimyasal maddeler yardımı ile üretilmesidir. Ancak mevsimi olmasa da bazı sebzeler yine doğal üretimle yapılmaktadır. Mevsimi olmayan sebzelerin alımında en önemli noktalardan biri de doğal üretim yapan yerlerden alınmasıdır. Mevsim dışı olan sebzelerin tamamı hormonlu değildir. Sağlığımız açısından mutlaka doğal üretilen sebzelerin tüketilmesi ve doğal üretim yapan yerlerden sebzelerin alınması gerekmektedir.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!