alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Tıraş Bıçağı
Tıraş Bıçağı

Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçağı; sakal ve bıyık kesiminde kullanılan, çelik maddeden üretilmiş ince jiletlere denir. Tıraş ritüelinin olmazsa olmaz tıraş aksesuarlarındandır.  Tıraş bıçakları ve jiletin buluşundan önce insanlar köpek balığı dişleri, istiridye kabukları ve birçok çakı türü ile tıraş olmaktaydılar. Milattan önce 4000 tarihinde bakır jiletler kullanılmaya başlanmıştır. Gerçek jilet ise 1895 tarihinde King Camp Gilette’nin icadı ile kullanılmaya başlanmıştır. İlk kullanılan modelin daha kullanışlı hale getirilmesi ise 1903 senesini bulmuştur. William Nickerson günümüzde hala kullanımı olan tıraş bıçaklarını üretmiştir.

 

Tıraş bıçağının birçok avantajı bulunmaktadır. Bazı avantajları şu şekildedir;

 

 • Büyük bir pratiklik sağlamaktadır.

 • Portatif olarak her yere taşınabilmesi.

 • Elektrikten bağımsız bir şekilde çalışabilmeleri

 • Konforlu bir tıraş sağlaması

 • Güvenilir bir tıraş sağlaması

 • Hem bayanlar hem de erkekler için kullanılabilir olması.

 

Gillette Tıraş Bıçağı

Üretilen tüm tıraş bıçakları aynı amaca hizmet eder. Tıraş bıçağı, istenmeyen tüylerden kolaylıkla kurtulmayı sağlamaktadır. Kalite bakımından birbirinden ayrılan tıraş bıçakları, bir tıraşın iyi olup olmamasında karar verici bir tıraş aksesuarıdır. Tıraş bıçağının kalitesini; bıçak kaplama adeti ve bıçaklar arasında ne kadar mesafe olduğu belirlemektedir. Jilet uygulamasında büyük kolaylık sağlayan kayganlık özelliği ise, tıraş bıçağında yerleşik halde bulunan yüzgeçler sayesinde sağlanmaktadır. Tıraş bıçaklarında yer alan mikro tarağı gibi özellikler de, tıraşın kaliteli olmasını sağlayan bir özelliktir. İyi tasarlanmamış bir tıraş bıçağı cildi tahriş eder ve olumsuz sonuçlar doğurur. Tıraş bıçağının iyi derecede keskin olmaması ise yine tıraş kalitesini düşüren olumsuz bir unsur olmaktadır. Körelmiş özellikteki hiçbir tıraş bıçağı kullanılmamalıdır. Körelmiş tıraş bıçakları ciltte olumsuz sonuçlar doğurur.

 

Mach 3 Tıraş Bıçağı

Tıraş öncesi mutlaka sıcak bir duş alınmalı ya da yüz sıcak suyla yıkanmalıdır. Bu işlem kıl köklerinin yumuşamasını, gözeneklerin açılmasını ve cildin yumuşamasını sağlamaktadır. Tıraşın başarılı olup olmadığı tıraş bıçağının kalitesiyle doğru orantılıdır. Eski ve körelmiş tıraş bıçakları hem kalitesiz bir tıraş sağlar hem de cildi tahriş eder. Tıraş olurken, tıraş bıçağı yukarıdan aşağıya hareketlerle uygulanmalıdır. Favorilerden başlayarak boyna kadar tıraş olunmalıdır. Tıraş olma sırasında herhangi bir kaza olmaması için hareketler sakin ve yavaş olmalıdır. Tıraş bıçağı ile tıraş tamamlandıktan sonra yüz ılık suyla yıkanmalı ve gözeneklerin açılması sağlanmalıdır.  Tıraş sonrası bakım olarak tıraş losyonu sürülebilir. Tıraş sonrası kullanılan tıraş losyonları; cildi nemlendirir ve besler, iltihapların oluşmasını engeller. Tıraş bıçağı kadınların da sık kullandığı ürünler arasındadır. Kadınlar için geliştirilmiş tıraş bıçakları ile kadınlar da pürüzsüz bir cilt tıraşı olabilmektedirler. Günümüz tıraş bıçağı modelleri, pürüzsüz bir tıraş olma olanağı sağlamaktadır.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!