alt alt alt
FİLTRELE
FİLTRE SEÇENEKLERİ
Tırnak Bakımı
Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı 

Kadın erkek demeksizin bütün insanların ortak noktası olan bir bakım çeşidi vardır. O da tırnaklara yapılan bakımdır. Çoğunlukla kadınlar tırnaklarına daha fazla zaman harcasalar da, uzun tırnaklı olmak erkekler için hoş karşılanan bir durum değildir. Tırnak bakımı da bu noktada devreye direr. Tırnaklar vücudun mikrop barındırma yükü en fazla olan bölgesidir. Deri ve tırnak arasında kalan boşluk mikroorganizmaların üremesi için ortam oluşturur. Bunun sonucunda da tırnak içlerinde çoğalmaya başlarlar. Tırnaklardansa gıdalara ve çevreye yayılırlar. Kültürümüzde daha çok küçük yaşlardan itibaren tırnakların düzenli olarak kesilmesi çocuklara öğretilir. Bakımlı olmayan bir tırnak hastalık demektir.

Tırnak Bakım Ürünleri

Tırnak bakımı ürünlerinin en bilinenleri makas ve törpülerdir. Tırnak makasları özel yapısı sayesinde tırnakları kolayca keser. Farklı büyüklüklerdeki tırnak makasları el ve ayak tırnaklarını kesmek için üretilirler. Bu iki kısım tırnağın yapısı birbirinden farklıdır. Tırnağın kesilmesinden sonra oluşan tırtıkların yok edilmesi için de törpü kullanılır. Törpü aynı zamanda tırnağa istenilen şekli vermek için de kullanılan bir alettir. Törpülerin de çeşitleri vardır. Bilinen metal törpülere alternatif olarak kağıt törpüler ve tırnağı üzerini törpüleyerek parlatma amacı taşıyan törpüler de bulunur.

Aynı şekilde bebekler ve çocuklar için üretilen tırnak makasları yetişkinlerinkinden daha farklıdır. Yapıları daha küçüktür. Ciltlerine hasar vermeyecek şekilde tasarlanırlar. Çocukların tırnaklarını düzeltmek için kullanılan standart makas şeklinde bir ürün daha vardır. Bu ürünün ise ucunda bir yuvarlak bulunur. Bu yuvarlak batma ve delme sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

Tırnak Bakımı İçin Ne Yapmalı ?

Tırnak denilince akla kısaltma ve şekillendirme gelse de tırnak bakımı bunun daha ötesinde bir uğraştır. Tırnak kenarlarında bulunan fazla etler görüntüyü bozar. Bunların alınması için özel aparatlar ve yumuşamalarını sağlayan ürünler vardır. Tırnakların güzel görünmesi için üretilen bu ürünlere daha çok kadınlar rağbet eder. Tırnakların karşılaştığı bir başka ciddi ve tedavisi zor sorun ise mantardır. Mantar tırnağın kalınlaşmasına ve kötü bir görünüme bürünmesine neden olur. Tırnak mantarını önleyen kalem formatındaki ürünler de bu sorunun hafiflemesine katkıda bulunan ürünler arasındadır.

Evde Tırnak Bakımında Dikkat Edilecekler

Tırnak bakımı yaptırmak için profesyonel elleri tercih edenlerin yanı sıra evde kendi imkanlarıyla bakımlarını tamamlayanlar da vardır. Ki bu ikinci yöntem birinciye göre daha fazla görülür. Tırnak bakım ürünleri kişiye özeldir. Bu ürünlerin bir çok kişi tarafından kullanılması hastalıkların yayılmasına neden olabilir. Tırnak kesimi sırasında yaralanmalar ve tırnak makasına kan bulaşması gibi bir sorun oluşabilir. Bulaşıcı bir hastlalık varsa bu yolla kişilerden kişilere geçebilir. Aynı şekilde çok daha zor tedavi edilen tırnak mantarı da bulaşıcıdır. Tırnak bakımlarının uygun aletlerle yapılması aynı zamanda kişinin kendi sağlığını koruması açısından da önemlidir. Aksi takdirde hastalık oluşabilir.

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Tamer Y Müşteri
  Siparişi hemen getirdiler, bizde yola çıktık. Kurban bayramınızı kutlar, sağlık ve afiyetler dileriz.
  Namık O Müşteri
  Teslim aldığım bardaklardan birisi özürlüydü. Fotosunu çekip 1 adet bardak istedim. Kibar bir şekilde karşılayıp yerine 1 bardak yolladılar. Talep etmediğim halde tabağınıda yolladılar. Teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
  Hasan Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  nevin ibrahimoğlu Müşteri
  fiyatlarınız gerçekten çok uygun hızlı kargo ve teslimat için teşekkürler %100 güvenli alışveriş
  Doğan Şahin Müşteri
  İlk defa sipariş verdim. bir gün içinde Mersin'e geldi. paket de ürünler de tam tarif edildiği gibiydi.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!