alt alt alt
FİLTRELE
TÜM MARKALAR
FİLTRE SEÇENEKLERİ
FİYAT ARALIKLARI
Kuru Meyve
Kuru Meyve

Kuru Meyve

Güneşte ya da farklı yöntemler kullanılarak kurutulan ve bu şekilde kuru olarak tüketilen meyve ve yemişlerin tümü kuru meyve olarak adlandırılıyor. Oldukça sağlıklı olan ve sağlığa pek çok açıdan faydası bulunan kuru meyveler, günün her saatinde rahatlıkla tüketilebilen niteliklere sahiptir. Tüketimi aşırı derecede kolay olan, sindirimi hiçbir şekilde zorlamayan ve her zaman lezzetli olan kuru meyve, hayatınızın her gününde yer alması gereken bir yiyecek grubudur. Sağlığa olan faydaları kayda değer şekilde fazladır ve her yaş grubu ve cinsiyet rahatlıkla kuru meyve ürünlerini düzenli olarak tüketmeye devam edebilir. Kuru meyveler, doğal yollarla kurutulduğu zaman içerdiği besin değerinden hiçbir şey kaybetmez ve gönül rahatlığıyla tüketilmeye rutin bir şekilde devam edilebilir.

 

Kuru Meyve Çeşitleri

Kuru meyve ve çeşitleri arasında kuru incir, kuru kayısı, kuru üzüm, kuru erik ve benzeri pek çok meyve yer alıyor. Bu meyveler direkt olarak tüketilebildiği gibi, hoşafı yapılarak ya da kek ve tatlı gibi yiyeceklerin içine katılarak da tüketilebiliyor. Sindirime oldukça fayda sağlayan ve hazmı kolaylaştırmakta olan bu meyvelerin sağlık açısından saymakla bitmeyecek pek çok yararı bulunuyor. İster tek başına her gün karışık bir şekilde bir avuç tüketebilir, ister hoşafını yaparak her gün en az bir bardak içebilir, isterseniz de başka yiyecekler ile karıştırarak tüketimine devam edebilirsiniz. Eğer yemek istemiyorsanız ancak içerdiği besin değerlerinden de faydalanmak istiyorsanız, günlük olarak içtiğiniz su içine karıştırarak da tüketebilirsiniz.

 

Kuru Meyve Faydaları

Kuru meyve tüketmek, rutin bir hale geldiği zaman, kayda değer fayda sağlar. Hem zihinsel olarak hem de fiziksel olarak sağladığı faydalar saymakla bitmez. Küçük çocuklardan yaşlı bireylere kadar herkes mutlaka düzenli olarak kuru meyvelerini yanında bulundurmalı ve her öğün tüketmeye devam etmelidir.

 

Kuru meyveler, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Kuru meyveler, sinire, strese ve depresyona iyi gelir ve daha sakin ve huzurlu yaşamanıza olanak sağlar. Kuru meyveler, oldukça lezzetlidir ve tüm tatlı çeşitlerinden farklı - farklı olarak kullanılabilir. Kan akışınızı düzene sokar ve kanınızın daha sıvı ve akışkan olmasını sağlar. Kuru meyveler, zihninizin daha çık olmasına ve daha çok çalışmasına da yardımcı olur.

 

Karışık Kuru Meyve

Günde üç öğün boyunca dilediğiniz zaman kuru meyvelerinizi tüketmeye devam edebilirsiniz. Ancak bu meyvelerin içerdiği besin değerlerinden en iyi şekilde faydalanmak ve gün boyu kullanabilmek için, en uygun zamanlar sabah saatleridir. Sabah kahvaltıdan önce, kahvaltıdan sonra ya da direkt olarak kahvaltıyla birlikte kuru meyve tüketmek gün boyu zinde olmanıza yardımcı olur. Ara öğün olarak da tüketebilir ve öğleden sonra yemek yemeden önce açlığınızı bastırabilirsiniz.

 

AVANTAJ PAKETİ
MÜŞTERİ YORUMLARI
  Musa K Müşteri
  Bu firmadan 1 kere alışveriş yaptım ürünlerimi zamanında gönderdiler teşekkür ederim
  Onur K Müşteri
  Hızlı, sorunsuz bir alışveriş oldu. Özellikle Ankara içi alıcılar için çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kargo firmalarına bulaşmadan doğrudan teslimat yapılmakta.
  Emre Ö Müşteri
  Ürün ertesi gün adresimize ulaştı, gerçekten ürünün sayfasında yazıldığı gibi hızlı gönderi yapıldı, satın alma aşamalarında maille bilgilendirme yapıldı. tşk...
  Emre M Müşteri
  Ankara'da oturduğumuzdan aynı gün elimize ulaştı. Bir sıkıntı yaşatmadı ayrıca ürünler yeni tarihli korkmadan alış veriş yapabilirsiniz. Markete de teşekkür ederim selametle
  Öner S Müşteri
  Bir önceki mesajımdaki serzenişimi firma dikkate almış ve anında telefon ile sorunumu çözmüştür. Kendileri piyasada görebileceğiniz en dürüst firmalardandır. Büyük bir güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  Dilek F Müşteri
  fiyatlar uygun,güvenilir bir site.tavsiye ederim
  Handan Y Müşteri
  Kedi maması satın aldım,aynı gün kargoya verildi,ürün çok iyi ambalajlanmış şekilde elime ulaştı.Teşekkür ederim.
  HASAN Ö Müşteri
  Güvenerek alışveriş yapılabilecek bir site. İlgili ve alakalılar. Zamanında teslimat yapıldı. Yetkililerine teşekkür ediyorum.
  Mehmet Y Müşteri
  gerçekten ürün elime çok hızlı bir şekilde eksiksiz ulaştı firma yetkililerine teşekkür ediyorum.Güvenilir bir site.
AVANTAJI YAKALA Ücretsiz olarak e-bülten aboneliğinizi başlatarak yeni
kampanya ve ürünlerimizden anında haberdar olun!